Rząd luzuje obostrzenia, ale tylko w niektórych regionach

0
1337

Jest zielone światło dla nauki w trybie hybrydowym klas 1-3, wznowienia działalności zakładów fryzjerskich, czy salonów beauty, ale nie wszędzie!

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o poluzowaniu zasad bezpieczeństwa. Pan minister przyznał, że faktycznie spada liczba nowych przypadków zakażeń:

– „Można powiedzieć, że pewne apogeum tej trzeciej fali mamy za sobą” – mówił Adam Niedzielski, który zwracał także uwagę, iż cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, zwracając przy tym uwagę, że również jeżeli chodzi o zgony, to to apogeum mamy także już za sobą, ale liczba zgonów jest nadal duża.

Analizując sytuację rząd zwraca już uwagę na regiony, bo w tych z tymi zakażeniami jest bardzo różnie. Najgorsza sytuacja jest tu w województwach śląskim i dolnośląski, a na drugim biegunie mamy województwa podlaskie, czy podkarpackie, gdzie ta sytuacja jest zdecydowanie lepsza. Zgodnie z tymi parametrami rząd postanowił poluzować obostrzenia, ale nie we wszystkich województwach, a w tych, w których sytuacja epidemiczna jest dobra.

„Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią.” – mówił minister.

Rząd luzuje obostrzenia i uruchamia naukę w trybie hybrydowym w klasach 1 – 3 oraz zezwala na powrót do pracy fryzjerów oraz salonów beaty. w 11 województwach. Nie dotyczy to m.in. naszego województwa. “W regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie” – zaznaczał minister

W tych pięciu województwach obostrzenia zostają po staremu.

Szef resortu zdrowia zapowiedział, że o kolejne informacje dotyczące obostrzeń pojawią się za tydzień. Wówczas ma paść także informacja o możliwości zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here