Zlikwidowane dwie dziuple samochodowe. Paserzy w rękach policjantów

1
2166

Jeleniogórscy policjanci wraz z policjantami niemieckiej grupy Nysa zatrzymali mieszkańców powiatu karkonoskiego, podejrzanych o przestępstwo paserstwa. W należącym do nich warsztacie oraz garażu policjanci zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z kradzieży różnych pojazdów na terenie Polski. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 260.000 zł. Teraz mężczyznom za przestępstwo paserstwa grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zostali oni objęci dozorem policyjnym oraz zakaz opuszczania kraju.

 

 

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z policjantami niemieckiej grupy Nysa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 64, 31 oraz 29-lat mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o przestępstwo paserstwa.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w warsztacie należącym do 64 i 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego ujawnili i zabezpieczyli części i elementy karoserii pochodzące od samochodów różnych marek, skradzionych na terenie Polski. Zabezpieczono między innymi części do samochodu marki Mercedes, VW oraz Audi. Ponadto w wyniku dalszych czynności i przeszukania innego pomieszczenia typu garaż należącego do 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego ujawniono części samochodowe oraz elementy karoserii pochodzące z pojazdów marki Ford i Audi, które skradzione były na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi około 260 tysięcy złotych.

 

czytaj: Odzyskali 3 pojazdy o wartości blisko 140 tysięcy euro. Zarzut dla pasera

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dnia 5 listopada br. mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

 

-/młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran, KMP Jel. Góra/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here