Ruszyła budowa kolejnego marketu Dino?

73
11583

Jak pogoda pozwoli na wiosnę będziemy mogli robić zakupy w nowo otwartym sklepie sieci Dino. Gdzie Waszym zdaniem powinien powstać kolejny market Dino?

 

 

Jak oszczędzać?

W warunkach szalejącej inflacji konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na ceny i chętniej robią zakupy w sieciach postrzeganych jako atrakcyjne cenowo. Korzysta na tym m.in. sieć Dino Polska.

Dynamiczny rozwój sieci Dino Polska

Wzrost sprzedaży przekłada się na inwestycje. Sieć sukcesywnie zwiększa liczbę swoich sklepów. Na koniec 2021 r. liczyła ich 1.815. Do końca września 2022 roku Dino dysponowała już 2069 sklepami, a na koniec września br. sieć Dino liczyła 2340 sklepów.

Praca w Dino Polska

Tylko w okresie ostatnich 12 miesięcy ekspansji towarzyszy utworzenie blisko 4,7 tys. nowych miejsc pracy. Łączne zatrudnienie w Grupie Dino wyniosło na koniec III kwartału 2023 r. 40,3 tys. pracowników.

 

 

Dlaczego Klienci wybierają markety Dino?

Jak podaje centrum prasowe sieci przychody ze sprzedaży w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 r. wyniosły 19 mld zł i były o 34,4% wyższe niż rok wcześniej. 40% przychodów pochodziło ze sprzedaży produktów świeżych, w szczególności owoców i warzyw, pieczywa oraz świeżego mięsa.

Gdzie są markety Dino?

Rozwój Dino już odczuwają mieszkańcy powiatu lwóweckiego. Sklepy tej sieci możemy spotkać we Wleniu, w Pławnej Dolnej, w Lubomierzu, w Gryfowie Śląskim, w Mirsku, w Brunowie koło Lwówka Śląskiego, w Płóczkach Dolnych koło Lwówka Śląskiego i od niedawna w Rakowicach Wielkich.

Dino w Świeradowie- Zdroju

W tym tygodniu oficjalnie otwarto pierwszy market Dino w Świeradowie- Zdroju. Drugi sklep tej sieci w kurorcie jest w budowie i powinien zostać otwarty po nowym roku.

 

 

Drugi market w Gryfowie Śląskim?

Jak informował portal Lwówecki.info sieć podjęła kroki także w celu budowy drugiego marketu w Gryfowie Śląskim. W dniu 31 sierpnia 2023 roku do Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim inwestor złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku handlowo-usługowego przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej, Ceglanej i Tulipanowej, obok żłobka gminnego.

Market Dino w Lwówku Śląskim

Do tej pory sieć stawiała swoje sklepy w sołectwach gminy Lwówek Śląski – w Brunowie, Płóczkach Dolnych, czy Rakowicach Wielkich. To nie był przypadek, bo są to obiekty położone przy ruchliwych drogach, gdzie oprócz mieszkańców okolicznych miejscowości trafiają także przejeżdżający tędy kierowcy. Teraz sieć Dino Polska zdecydowała postawić market przy kolejnej drodze wojewódzkiej, ale tym razem w mieście.

W lipcu 2022 roku Dino Polska wystąpiła do Starosty o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, przez którą rozumie się: układ komunikacji wewnętrznej, miejsca parkingowe, budowę zewnętrznej instalacji kanalizacji sanitarnej, zewnętrznej instalacji kanalizacji deszczowej, instalacji oświetlenia zewnętrznego, wewnętrznej linii zasilającej, wewnętrznej instalacjo elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, p.poż., ogrzewczej, wentylacyjno-klimatyzacyjnej, niskoprądowej i odgromowej. Sklep miał powstać przy skrzyżowaniu ulic Złotoryjskiej (drogi w kierunku Legnicy) i ulicy Widokowej (drogi w kierunku Soboty). Jednak złożona dokumentacja nie była kompletna. Dopiero po uzupełnianiu braków, we wrześniu 2023 roku inwestor otrzymał pozytywną decyzję na budowę.

Lwówek Śląski most ulica Złotoryjska Płakowice basen Sobota

Ruszyła budowa marketu Dino?

W dniu 11 września 2023 roku przy drodze powiatowej z Lwówka Śląskiego w kierunku Soboty, na skrzyżowaniu ulicy Widokowej ze Złotoryjską pojawiły się utrudnienia. Wykonawca prowadzonych tu prace wygrodził część jezdni. Czy to oznacza, że wreszcie ruszyła budowa kolejnego sklepu sieci Dino?

 

 

Dino kupuje i dzierżawi grunty

Nie jest tajemnicą, aby sieć Dino Polska mogła się rozwijać, niezbędne są jej nowe grunty inwestycyjne. Sieć decyduje się nie tylko na zakup terenów, ale również ich dzierżawę. Idealna działka pod budowę sklepu Dino musi być jednak odpowiednio zlokalizowana. Chodzi nie tylko o bliskość drogi, ale także liczbę mieszkańców w promieniu 2 kilometrów.

Działka pod budowę marketu Dino musi być też odpowiednio duża, aby zmieścił się na niej nie tylko sam sklep, ale również spory parking, po którym z powodzeniem będą mogły manewrować samochody ciężarowe dowożące zaopatrzenie.

Gdzie Waszym zdaniem powinien powstać kolejny market sieci Dino?

Piszcie, w których miejscowościach chcielibyście, żeby powstał market sieci Dino. Wasze sugestie przekażemy dalej.

73 KOMENTARZE

  1. Tylko kto będzie chciał im pracować za najniższą krajową? Wystarczy się tam zatrudnić i w tym samym momencie człowiek tego pożałuje, to co oni odpowiadają o zarobkach bardzo mija się z prawdą chyba że jest się ich zakładnikiem i siedzi się po 10 czy 12 godzin dziennie wtedy może zarobi się coś więcej o ile nie pocygania na nadgodzinach.a jeśli chodzi o te premie to najpierw sklep musi sobie ja wypracować a może to trwać bardzo długo, bo jeśli chodzi o premie operacyjną to taki nowo otwarty market najpierw musi spłacić swój dług i po zapewne najwcześniej 3-4 latach zaczyna dopiero wypracowywać zysk a żeby dostać premie za świeże też trzeba spełnić ich warunki tak więc lepiej pójść do pracy do biedronki czy Lidla bo tam przynajmniej warunki pracy są ok. i system premiowy jasny dla każdego i co najważniejsze do osiągnięcia zaraz po zatrudnienia. A Dino no cóż to jest większy format starych sklepów GS – ZERO STANDARDOW tak więc NIE POLECAM TAM PRACY.

  2. Staś Dino Rogoźnie wielkopolska koło cmentarza na wylocie na Wągrowiec brak tam marketu wszędzie markety daleko i na wylocie jak się jedzie na Murowaną tam też jest brak marketu

  3. Nadal nie mogę zrozumieć dlaczego największa wieś w gminie Lwówek nie ma żadnego sklepu a tym bardziej marketu? ! Koniecznie Niwnice ,skorzystają nie tylko mieszkańcy ale i ludzie którzy pracują w kopalni ..

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here