Rozpoczyna się ewakuacja centrum Lubania

4
2644

O 9. rozpoczęła się ewakuacja około 2500 mieszkańców centrum Lubania.

 

 

Z informacji uzyskanych od rzecznik prasowej policji wynika, że na terenie zagrożonym mieszkają jedynie cztery osoby objęte kwarantanną, a ich ewakuacja odbędzie się za zgodą i według wytycznych PSSE w Lubaniu. Na 10. zaplanowano początek działań saperskich, jak wyjaśniał nam wczoraj st. chor. szt. Radosław Mazur, dowódca Patrolu Saperskiego z Bolesławca – Granat trafił w cel, gdyż zapalnik jest wciśnięty. Zostanie zneutralizowany w miejscu, gdzie został nam zgłoszony. Niewybuch będziemy neutralizowali za pomocą specjalnego zestawu ładunków Vulcan. Będziemy go wypalali.

Na czas wypalania niewybuchu wstrzymany zostanie ruch na obwodnicy Lubania od skrzyżowania z drogą 296 zjazd na autostradę do mostu na ul. Jeleniogórskiej. W tym samym czasie wstrzymany zostanie ruch kolejowy na linii 279 między Lubaniem a Węglińcem.

Lubańscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Legnicy oraz strażników miejskich od 9. będą prowadzić ewakuację mieszkańców pobliskich bloków i zakładów pracy. Osoby objęte ewakuacją będą mogły skorzystać z transportu, który będzie dostępny na ul. Rynek-Sukiennice, sklep Netto oraz przy Wieży Brackiej w Lubaniu. Osoby potrzebujące pomocy przy ewakuacji oraz osoby potrzebujące transportu medycznego proszone są o kontakt pod numerem telefonu 606858204 z osobą wyznaczoną z ramienia Urzędu Miasta w Lubaniu, kierownikiem Referatu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Panem Januszem Grodowskim.

Policja prosi o bezwzględne stosownie się do komunikatów przekazywanych przez funkcjonariuszy.

-/ autor: eLuban.pl /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here