Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny w Lwówku Śląskim

0
1427

Palmy, pisanki, stroiki, kurczaczki wielkanocne, babki, świąteczne kartki, ale też domowe wypieki czy wędliny można zakupić podczas jarmarku wielkanocnego, który w sobotę 1 kwietnia rozpoczął się w Lwówku Śląskim.

 

 

Zbliżającym się Świętom towarzyszy wiele barwnych wydarzeń. Szczególnie w Polsce są one wyjątkowe, od wieków wpisane w naszą tradycję i kulturę. Należą do nich m.in. wielkanocne jarmarki i kiermasze. Te są okazją do zaprezentowania bogatej tradycji i obyczajów ludowych związanych z okresem Świąt. Stanowią także sposobność dla mieszkańców do zrobienia przedświątecznych zakupów.

W sobotę 1 kwietnia już od wczesnych godzin porannych na lwóweckim rynku było gwarno. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich, przedstawicieli sołectw i szkół w regionie ale także lokalnych wytwórców i rękodzielników nie zabrakło wielkanocnych stroików, koszyczków, ręcznie wykonanych pisanek oraz kolorowych kartek świątecznych, wycinanek i palm wielkanocnych. Sporym zainteresowaniem, jak co roku cieszą się domowe wypieki, swojskie wędliny, czy przetwory.

 

 

Jarmark stał się okazją do zaprezentowania wokół rynku miejskiego jajek pomalowanych przez uczniów lwóweckich szkół i przedszkoli.

Wydarzenia trwać będzie dwa dni. Jego oficjalne zakończenie planowane jest na niedzielę na godzinę 16:00. Tak, więc jest sporo czasu, żeby przed zbliżającymi się wielkimi krokami Świętami Wielkanocnymi zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty i najsmaczniejsze wyroby.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here