Rozkład jazdy pociągów do Świeradowa- Zdroju i ceny biletów

12
10136

W nowym rozkładzie jazdy pociągów na linii do Świeradowa- Zdroju jest łącznie jedenaście połączeń. Koleje Dolnośląskie podały także ceny biletów, w tym także ceny biletów na przewóz roweru czy psa.

 

 

Pociąg do Świeradowa- Zdroju

Już 10 grudnia 2023 roku wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Ten uwzględnia już połączenie kolejowe do Świeradowa- Zdroju. Dziewięć par pociągów ma kursować pomiędzy Gryfowem Śląskim a Świeradowem- Zdrój umożliwiając podróżnym dogodny dojazd do Jeleniej Góry, Zgorzelca/ Görlitz, Węglińca, Wrocławia, …

Stacje kolejowe

Pociągi wyruszające z Gryfowa- Śląskiego będą zatrzymywały się na stacji w Proszówce, stacji kolejowej w Mirsku, stacji w Mroczkowicach, stacji w Krobicy i stacji kolejowej w Świeradowie- Zdroju.

Aktualny rozkład jazdy pociągów do Świeradowa- Zdroju

Sprawdziliśmy połączenia kolejowe pomiędzy Gryfowem Śląskim a Świeradowem- Zdrój. Pierwszy pociąg na trasę wyruszy wczesnym porankiem ze stacji w Gryfowie Śląskim. Warto także zwrócić uwagę, iż niektóre pociągi będą realizowany połączenia tylko na tej krótkiej trasie, a niektóre będą jechały dalej.

Odjazd pociągów z Gryfowa Śląskiego

Odjazd pociągów ze Świeradowa- Zdroju

 

Cena biletu

Zgodnie z informacjami zaprezentowanymi na stronie Kolei Dolnośląskich, których to szynobusy będą obsługiwały trasę pomiędzy Gryfowem Śląskim a Świeradowem- Zdrój przewoźnik ustalił już ceny biletów. Bilet jednorazowy normalny ma kosztować 9:70 zł. Studencki ma kosztować 4:75 zł, za dziecko, ucznia będziemy musieli zapłacić 6:11 zł, a Senior (60+) będzie musiał uiścić 7:27 zł.

Przewóz roweru ma kosztować 8:40 zł, za przewóz bagażu będziemy musieli zapłacić 8:40, przewóz psa ma kosztować 5:40 zł.

Oficjalne otwarcie linii kolejowej do Świeradowa- Zdroju

W dniu wczorajszym Pan Olgierd Poniźnik, Burmistrz Gryfowa Śląskiego poinformował nas, iż na spotkaniu z przedstawicielami Kolei Dolnośląskich S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego ustalono, że oficjalne otwarcie linii kolejowej, na trasie z Gryfowa Śląskiego przez Mirsk do Świeradowa Zdroju, nastąpi 7 grudnia br. Natomiast regularne kursy pociągów na trasie do Świeradowa Zdroju rozpoczną się 10 grudnia br. zgodnie z nowym rozkładem jazdy.

Okazjonalne bilety dla mieszkańców

Burmistrz Poniźnik zadbał także o mieszkańców, którzy będą mogli 7 grudnia skorzystać z okazjonalnych przejazdów na trasie z Gryfowa Śląskiego do Świeradowa- Zdroju.

“Będzie możliwość bezpłatnych przejazdów promocyjnych w tym dniu dla mieszkańców naszej gminy. Bilety będą do odbioru w informacji turystycznej.” – poinformował Burmistrz Poniźnik.

12 KOMENTARZE

 1. Autem z Gryfowa do Świeradowa pojedziemy za około 6,60 zł, gdy bilet kosztuje 9,40 zł. Do tego drugie tyle za rower…serio? Czas przejazdu podobny. Dla wygodnickich trzeba będzie doliczyć / dodać sprawę odjazdu z dworca w Świeradowie do miejsca docelowego busami lub w inny sposób. Jedno (!) bezpośrednie poranne połączenie z Wrocławiem. Serio jestem ciekaw, jakie będzie zainteresowanie tymi połączeniami, gdy opadną pierwsze wrażenia.

  • Proszę pamiętać, że Świeradów-Zdrój jest uzdrowiskiem, a co za tym idzie naszymi gośćmi są w dużej mierze osoby starsze, które preferują podróż pociągiem, natomiast na miejscu w Świeradowie-Zdroju funkcjonuje bezpłatna komunikacja miejska, której rozkład jazdy zostanie skorelowany z przyjeżdżającymi pociągami, więc dojazd do obiektów uzdrowiskowo-wypoczynkowych będzie dobrze zorganizowany. Połączenia kolejowe dla takich miejscowości jak Świeradów-Zdrój są bardzo ważne, pozdrawiamy wszystkich

  • Na razie Świeradów sponsoruje kierowców – bezpłatne parkingi. Ale te czasy raczej prędzej niż później się skończą i parkowanie będzie trochę kosztować

 2. Świeradów też zasponsorował budowę tych połączeń kolejowych za Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Dużo Rolex sponsoruje, szkoda tylko, że nie nam mieszkańcom. Podczas wyborów rozliczymy ten jego sponsoring za nasze pieniądze i wybierzemy sobie takiego burmistrza, co w końcu coś nam mieszkańcom zasponsoruje.

 3. Niestety stało się. Gdzie rozum śpi… trzeba będzie płacić. Jak widać, rozkład jazdy nie jest dla mieszkańców. Proszę, żeby ten ( ta, ci), którzy tak piali z zachwytu nad tą inwestycją, pokazali posługując się tym rozkładem, jak pojechać do pracy, szkoły, uczelni, powiatu, sądu właściwego dla nas koleją i to w kilku kierunkach w godzinach porannych?! Turyści, kuracjusze mają z tego korzystać, jadący z dalszych stron, robiąc w najlepszym razie 2,ale w rzeczywistości 3 lub 4 przesiadki? Pobożne życzenia! A potem na dworcu dalszy kurs busem, autobusem czy taksówką? A utrzymanie tego złudzenia łączności ze światem będzie kosztowało! Póki co przez chwilę jeszcze Marszałka, ( czyli nas) a potem Gminy ( czyli nas). Dlaczego, no dlaczego, Polak jest zawsze mądry po szkodze?

 4. Polakowi zawsze pod górę pamiętam OD 45 ROKU JEZDZILY POCIAGI I WSZYSTKIM PASOWALO NIKT NIE POLEMIZOWAL MLODZIEZ Z PLAWNEJ DOJEZDZALA DO MIRSKA DO LICEUMI BYLI ZADOWOLENI. STARY EMERYT

  • Szanowny Stary Emerycie pomyliły się czasy za komuny samochodem jeździł tylko sekretarz partii i taksówkarze a dzisiaj w jednej rodzinie są dwa a nawet trzy samochody. I po co wracać do przeszłości.

 5. No, tak za komuny nikt z nikim nie polemizował. Ci, którzy próbowali, to siedzieli. Państwo płaciło za wszystko, chociaż na nic nie miało. Teraz płacimy my ze swoich podatków. Starym emerytom państwo zabiera niewiele, bo niewiele mają, ale młodsi płacą państwu , dużo i to w różnej postaci. Kiedyś, w czasach komunistycznej biedy, młodzi z Pławnej jadąc do Mirska, usiłowali się z tej biedy wyrwać . A teraz proszę , jak by taki przykładowy młody chciałby się wyrwać ze Świeradowa do szkoły np. w Lwówku, lub okolicy to jak to zrobi jadąc wg nowego rozkładu jazdy? To jest proste pytanie!

 6. Elunia, ja stary emeryt całe życie pracowałem i płaciłem żebyś Ty mogła się leczyć, kształcić a teraz pisać takie POpaprane bzdury. I więcej szacunku dla tych “starych emerytów” bo to oni dźwigali ten kraj z gruzów i walczyli o to żebyś Ty żyła dziś w wolnym kraju.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here