Lubań. Zmarła chora na świńską grypę

0
211

Rano pisaliśmy, że w Łużyckim Centrum Medycznym w Lubaniu odnotowano trzy zachorowania na świńską grypę. Niestety dziś zmarła jedna z osób, u której potwierdzono zarażenie wirusem A/H1N1.

Wczoraj portal eLuban.pl informował o trzech potwierdzonych zachorowaniach na świńską grypę w lubańskim szpitalu. W związku z czym Łużyckie Centrum Medyczne ograniczyło, a na niektórych oddziałach całkowicie wstrzymało odwiedziny, a także nie przyjmuje nowych pacjentów.

Niestety, dziś potwierdziła się informacja o śmierci jednej z pacjentek, u której stwierdzono zakażenie wirusem A/H1N1. 38- letnia kobieta była pracownicą lubańskiego szpitala.

Pacjenci zakażeni wirusem A/H1N1 hospitalizowani w naszym szpitalu trafili do placówki już chorzy, więc na pewno do zakażenia nie doszło w szpitalu. Potwierdzam również, że jedna z pacjentek, u której potwierdzono świńską grypę zmarła. Była hospitalizowana kilkanaście dni, jednak nie udało się jej uratować – komentuje Zdzisław Krynicki, Zastępca Kierownika Zakładu ds. Lecznictwa.

 
Nie należy jednak wpadać w panikę, a zachować zdrowy rozsądek i podstawowe zasady higienicznego sposobu życia i bycia. W lubańskim szpitalu wprowadzono stosowne procedury i jak na razie nie ma zwiększonej zachorowalności.

Na razie nie obserwujemy zwiększonej zachorowalności w oddziałach, ani nie widzimy nasilania się objawów. Pacjenci nadal są leczeni, dlatego nie przyjmujemy nowych pacjentów. Na dwóch oddziałach czyli OIOM-ie i oddziale wewnętrznym wprowadzony jest zakaz odwiedzin, natomiast na pozostałych oddziałach odwiedziny są ograniczone. Szpital funkcjonuje normalnie z zachowaniem wszystkich procedur i środków ostrożności – dodaje w rozmowie z naszym portalem Zdzisław Krynicki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here