Rozbili grupę przestępczą

1
1782
zdjęcie poglądowe (CBŚP)

Wynikiem wielu miesięcy pracy funkcjonariuszy jest zatrzymanie 12 osób, wyeliminowanie z rynku blisko 271 tys. szt. papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz około 718 kg tytoniu. Z tytułu niezapłaconych podatków śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 16 mln zł.

 

 

Policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przestępczością akcyzową. Śledztwo obejmuje czas od listopada 2022 roku do lipca 2023 roku.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie gangu prowadzili nielegalną działalność głównie w województwie dolnośląskim i lubuskim, narażając Skarb Państwa na uszczuplenia w wysokości ponad 16 mln zł.

Po zebraniu szczegółowych informacji funkcjonariusze przeprowadzili działania w powiatach: legnickim, złotoryjskim i żarskim, gdzie zatrzymali 12 osób i przejęli blisko 271 tys. szt. papierosów z naniesionymi zastrzeżonymi znakami światowych marek tytoniowych oraz około 718 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także mienie należące do podejrzanych, w postaci m.in. nieruchomości i biżuterii, o łącznej wartości ponad 2,7 mln zł.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty związane z dystrybucją wyrobów tytoniowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora, sąd wobec 5 osób zastosował środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here