Rozbił radiowóz. 31-latek aresztowany

2
1633

Do aresztu trafił kierowca, który prowadził pod wpływem narkotyków i uciekał przed policjantami ulicami miasta stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Policyjny patrol chciał dokonać kontroli kierowcy i pojazdu na jeden z ulic Bolesławca ale kierujący zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, zaczął uciekać przed mundurowymi wykonując niebezpieczne manewry i wymuszając na innych kierowcach gwałtowne reakcje czym stworzył zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

czytaj: “Rozbity radiowóz po policyjnym pościgu

Mundurowi z SPPP Legnica, pełniący służbę w Bolesławcu, po pościgu zatrzymali mężczyznę, który uciekał bo miał zabrane prawo jazdy i był pod wpływem środków odurzających. Kierowca widząc, że już nie ma pola manewru celowo doprowadził do kolizji z radiowozem licząc, że w ten sposób odwróci uwagę mundurowych i ucieknie pieszo.

31-latek został zatrzymany a badanie potwierdziło, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem narkotyku. Dodatkowo policjanci ustalili, że rok temu mieszkaniec gminy Bolesławiec miał zatrzymane prawo jazdy w związku z kierowaniem pod wpływem środków odurzających.

Materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy bolesławieckiej jednostki Policji nie budził wątpliwości, że podejrzany stworzył bezpośredniego niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec

2 KOMENTARZE

  1. Jaki znowu poscig? Kolejne zaslanianie sie “przestepca”… Na kogos trzeba wine zrzucic moze w druga strone…niedostosowanie predkosci do warunkow…przyj..nie w tyl. Ewidentna wina

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here