Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji

4
416

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy.

 

Sejmik Województwa Dolnośląskiego stanowczo potępia niesprowokowany i nieusprawiedliwiony atak rosyjskich sił zbrojnych na suwerenne terytorium Ukrainy. Województwo Dolnośląskie wyraża szacunek dla Narodu Ukraińskiego za konsekwentną budowę niepodległego państwa i gotowość do poniesienia największych ofiar, aby tę niepodległość zachować.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego z najwyższym zaniepokojeniem obserwuje eskalowanie przez Rosję napięcia w stosunkach z Ukrainą. Za niedopuszczalną uważa rosyjską agresję militarną na terytorium Ukrainy.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców Dolnego Śląska wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim oraz gotowość do udzielenia pomocy. Z dumą i uznaniem podkreśla postawę wspólnoty dolnośląskiej, która w sposób otwarty przyjmuje obywateli innych państw, którzy w naszym regionie poszukują bezpieczeństwa i spokojnego życia w duchu współpracy i pokoju.

W obliczu złamania prawa międzynarodowego i rosyjskiej agresji zbrojnej, Sejmik Województwa Dolnośląskiego apeluje do społeczności międzynarodowej o wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i podkreśla, że każde wolne i niepodległe państwo oraz jego mieszkańcy mają prawo do bezpieczeństwa, pokoju i samostanowienia.

Niech żyje wolna Ukraina!

-/Sejmik Województwa Dolnośląskiego/-

4 KOMENTARZE

  1. Ludzie co to daje tylko pisma i wypowiedzi a na Ukrainie wojna. Teraz zajmą cała Ukrainę a później Polskę i tak nic i nikt nie zrobi Putinowi a zapomniałem będą sankcje

  2. Proponuję najpierw poczytać o politycznej drodze Ukrainy . To są błędy zachodu . Usuniecie Janukowicza bo nie chciał integracji z UE było błędem. Demokracja promowana na siłę zawsze kończy się tak zwłaszcza jak ludzie nie chcą jej.

    • Popieram. Kapitaliści zachodni sfinansowali majdan aby wymienić władzę na “swoich”. Wszędzie zaczynają swoje wojenki pod pozorem demokracji, bezpieczeństwa i innych bzdur, a chodzi tylko o interes banków, korporacji i innych dziwnych grup władzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here