Rewelacyjny wynik WOŚP w Mirsku

4
1957

W Mirsku pokazali, że nawet w tak małych miejscowościach można robić wielkie rzeczy. Wystarczą chęci i dobry lider.

 

W 2018 roku WOŚP w Mirsku przekroczył barierę 15 tysięcy złotych. W 2019 roku z licytacji i puszek mirszczanie uzbierali ok. 22 tysięcy złotych. W 2020 roku padł kolejny rekord – ponad 26 tysięcy złotych! W 2021 roku z uwagi na restrykcje Finał WOŚP nie był organizowany.

„Chyba tak jak większość Polaków uważamy, że ten dzień jest wyjątkowy. To dzień, w którym łącza się pokolenia i po prostu wspólnie pomagają. My też chcemy pokazać jedno: niewielka gmina = WIELKIE SERCE” – tak do udziału w 30. Finale WOŚP w Mirsku zachęcali jego organizatorzy.

Sztab WOŚP w 2022 roku powstał przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mirsku. Od rana na ulicach Mirska spotkać można było wolontariuszy z puszkami. Tych było aż 36! Do tego w hali sportowej przy szkole odbywał się charytatywny turniej piłki nożnej, mecz pokazowy w piłkę ręczną, pokaz mieszanych sztuk walki MSWM. Do tego funkcjonowała kawiarenka, nie zabrakło także loterii fantowej oraz licytacji cennych gadżetów. I co najważniejsze nie zabrakło mieszkańców Mirska chcących pomagać!!!

Dziś rano Pan Jarosław Wichowski szef mirskiego sztabu WOŚP poinformował nas, że w tym roku wspólnymi siłami udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych!!!

Szef sztabu WOŚP w Mirsku, Jarosław Wichowski:Dziękuje całej społeczności Mirska i gminy. Dziękuje dyrekcji szkoły, burmistrzowi oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom i rodzicom. Chylę czoła dla nauczycieli Arlety Chmielewskiej, Aleksandry Suduł i dwójki rodziców: Justyna Lewkowicz i Joanna Chroł. Wiem ile energii i czasu poświęcili. Nie sposób nie podziękować tu także prowadzącemu razem ze mną licytacje Panu Bolesławowi Faściszewskiemu.

Dziękuje darczyńcom i sponsorom oraz wszystkim wolontariuszom, którzy w tym wietrze walczyli o dobro. Na koniec dziękuje tym, którzy brali udział w turnieju piłkarskim, pokazie piłki ręcznej, walkach pokazowych. Dzięki wszystkim, że byliście z nami!!!”

Przyznacie, że to fantastyczny wynik!!! Gratulujemy wszystkim wolontariuszom oraz mieszkańcom Mirska!

4 KOMENTARZE

  1. Ogromne brawa dla Wszystkich Pań ze strefy gastronomicznej,które ze sprzedaży własnoręcznie przygotowanych dań,ciast zebrały sporą kwotę ,jak i również nakarmily wszystkich wolontariuszy. Kawał dobrej i smacznej roboty.Kobitki duża buźka dla Was!!!!Justa jesteś mega!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here