Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu

0
762

Lwóweccy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach. Jak się okazuje nadal sporo kierowców wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

„W ubiegły weekend policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lwóweckiej Policji prowadzili działania własne oraz wojewódzkie pod nazwą “Trzeźwy Poranek”. Zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, oraz ich stan trzeźwości. Funkcjonariusze przebadali łącznie 397 kierujących pod kątem stanu trzeźwości.” – wspomina sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która tłumaczy, iż w ciągu zaledwie trzech dni policjanci ujawnili 5 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości.

Dwóch z tych nietrzeźwych kierujących to rowerzyści a trzej to kierowcy samochodów. Rekordzista podczas kontroli wydmuchał blisko 3 promile alkoholu. 67- letni mieszkaniec gminy Wleń „jechał” – jeżeli można tak to nazwać na rowerze.

Z ruchu wyeliminowani zostali także trzej kierowcy pod wpływem zatrzymani do kontroli w Lwówku Śląskim oraz Rakowicach Małych. W związku z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości mężczyznom z powiatu lwóweckiego, bolesławieckiego i kamiennogórskiego zatrzymano prawo jazdy.

„Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W przypadku popełnienia przedmiotowego przestępstwa, w czasie posiadania aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, grozi kara od 3 miesięcy do lat 5.” – przypomina policjantka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here