Rewanżowy mecz przyjaźni

1
175

W celu kontynuowania współpracy między Internatem Zespołu Szkół w Lubomierzu a Bursą Szkolną Nr 1 w Jeleniej Górze, wychowawca bursy jeleniogórskiej Łukasz Pater oraz wychowawcy z Lubomierza Michał Prutis i Mateusz Sadowski zorganizowali rewanżowe spotkanie w piłkę halową.

Spotkanie odbyło się na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Złotniczej 12 w Jeleniej Górze. Uczniowie z Lubomierza zostali bardzo ciepło przywitani przez kibiców, jak i zawodników z Jeleniej Góry. Po symbolicznym wejściu na hale oraz przywitaniu obu drużyn, wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie, co przełożyło się na duża intensywność oraz sytuację bramkowe z obu stron. Po 60 minutach konfrontacji było 2:2 ! W celu wyłonienia symbolicznego zwycięzcy rozegrany został konkurs rzutów karnych, w których minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Ostateczny wynik to 4:3.

Tak jak w pierwszym spotkaniu wynik nie był najważniejszy. Bardzo łatwo można było dostrzec przyjacielską atmosferę oraz panującego ducha fair play. Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy między naszymi placówkami, ponieważ tego typu przedsięwzięcia pozwalają młodzieży na otwarcie się na nowe doświadczenia, emocję oraz zawieranie nowych przyjaźni.” – relacjonuję Michał Prutis

Na kolejne owoce współpracy nie trzeba czekać długo. Już 3 grudnia w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu obędzie się Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową, na który zostali zaproszeni wychowankowie Bursy Szkolnej Nr.1 w Jeleniej Górze.

-/ Michał Prutis ZS Lubomierz /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here