Uderzył sędziego w twarz. Wiemy, jaka spotkała go kara

5
2667
zdjęcie poglądowe

„Co ty ku..a sędziujesz, idioto je..ny?” – powiedział piłkarz do sędziego, za co zobaczył czerwoną kartkę. Zawodnik podszedł do sędziego i uderzył go w twarz. Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna.

Do kolejnego niesportowego zachowania na boisku doszło na terenie powiatu lwóweckiego w niedzielę 1 października, podczas 6 kolejki meczu „B” klasy, pomiędzy drużynami Skalnika Rębiszów a Pogoni Wleń.

O sprawie redakcja Lwówecki.info informowała tuż po meczu. Z relacji naszych czytelników oraz rozmowy z Panem Kamilem Wieliczko Dyrektorem DZPN Podokręg Jelenia Góra wynikało, iż przy stanie meczu 3-3, około 77 minuty spotkania jeden z zawodników gospodarzy miał uderzyć sędziego głównego. Po tym incydencie mecz przerwano. Sprawę zajęła się komisja dyscyplinarna.

Komisja dyscyplinarna w swoich ustaleniach potwierdziła, iż w dniu 1 października meczu 6 kolejki jeleniogórskiej B klasy doszło do naruszenia nietykalności sędziego przez zawodnika drużyny gospodarzy. W 77 minucie meczu piłkarz powiedział do sędziego głównego “Co ty ku..a sędziujesz, idioto je..ny?”, w konsekwencji został za to ukarany czerwoną kartką.

Gdy arbiter zapisywał numer wykluczonego zawodnika, minutę przewinienia i powód pokazania kartki, zawodnik wrócił i uderzył sędziego w twarz. Mecz został przerwany, a działacze zatrzymali sprawcę napaści do czasu przyjazdu policji.

Zgodnie z doniesieniami mediów Kolegium Sędziów Jelenia Góra potwierdza zaistniałą sytuacje dotyczącą uderzenia i naruszenia nietykalności cielesnej sędziego głównego.

„W dniu 4 października odbyło się posiedzenie komisji dyscypliny, która stanowczo swoim orzeczeniem stanęła na stanowisku, potępiając przemoc na boisku w stosunku do sędziów i nałożyła karę na zawodnika w wymiarze zakazu rozgrywania meczy na okres 3 lat i karę pieniężna w wysokości 2000 zł.” – wyjaśnia Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

Postępowanie przed komisją dyscyplinarną nie zamyka sędziemu drogi w postępowaniu karnym, a dalej również w postępowaniu cywilnym.