To już pewne! Zniknie powiat jeleniogórski

2
3049

Od 1 stycznia z mapy Polski zniknie powiat jeleniogórski. Na jego miejsce pojawi się natomiast powiat karkonoski. Tak stanowi Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2020 r.

 

POWIAT KARKONOSKI

 

W imieniu samorządu powiatowego serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom za motywację, za zachęcenie do jak najlepszych działań w kierunku zmiany nazwy powiatu. Dziękuję za uśmiech i każdy życzliwy gest. Te z pozoru drobne rzeczy mają ogromne znaczenie! To było ciężkie zadanie, ale wspólnymi siłami udało się nam! Nowy rok 2021 przywita Powiat Karkonoski – dobre nowiny przekazuje Krzysztof Wiśniewski Starosta Jeleniogórski.

To Wy – Drodzy Mieszkańcy naszego powiatu wyszliście z inicjatywą zmiany nazwy. Wskazywaliście niejednokrotnie, że zmiana nazwy na powiat karkonoski miałaby pozytywny wpływ na odbiór tego regionu w całej Polsce. Chodzi przede wszystkim o względy identyfikacyjne i promocyjne. Celem jest jednoznaczne utożsamienie objętego granicami powiatu regionu z pasmem Karkonoszy, stanowiącymi jedną z największych atrakcji turystycznych naszego terenu, a nie wyłącznie z miastem Jelenia Góra, które nie wchodzi w skład powiatu, a jest jedynie siedzibą władz. Będzie to jasny komunikat dla turystów z całej Polski – tak, tu mamy Karkonosze i całą masę atrakcji Nadchodzi nowa era budowania marki Karkonosze! – dodaje Starosta.

Zmiana nazwy powiatu będzie dopełnieniem podejmowanych dotychczas wspólnych działań w zakresie promocji oraz umożliwi podejmowanie nowych, ukierunkowanych na rozpowszechnianie i propagowanie folkloru, tradycji, kultury regionalnej oraz budowanie lokalnej tożsamości.

 

-/ 24jgora.pl/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here