Rakowice Wielkie: OSA już niemal gotowa

0
476
zdjęcie poglądowe. archiwum Lwówecki.info

Na terenie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich trwa budowa otwartej strefy aktywności z siłownią plenerową, placem zabaw dla dzieci i boiskiem do siatkówki plażowej.

W ramach inwestycji przy szkole zamontowane zostały następujące urządzenia i elementy małej architektury: wyciskanie siedząc mono, orbitrek, wioślarz, prasa nożna, ławka podwójna, drążki, jeździec, rower, narty biegówki pojedyncze, trenażer bicepsa na słupie, wyciąg dolny/ tenażer tricepsa, stoliki do gier edukacyjnych, stół do tenisa stołowego, karuzela wisząca młodzieżowa, plac zabaw o charakterze sprawnościowym, karuzela ważka wahadło, deska skate park wisząca oraz boisko do siatkówki plażowej, a ponadto ławki i kosze na śmieci.

Obecnie trwa grodzenie terenu. Wkrótce pojawi się także nawierzchnia z trawy i sadzonki berberysa.

Inwestycja powstaje dzięki przychylności władz Powiatu, które pozyskały środki oraz wielu przyjaciół szkoły, którzy pomagają w jej realizacji. W działania zaangażowali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i lokalni przedsiębiorcy.

Wtorkowa wizyta władz Powiatu Lwóweckiego z wicestarostą Zbigniewem Grześków na czele związana z podpisaniem umowy na rewitalizację budynku internatu stała się także okazją do sprawdzenia jak postępują prace przy otwartej strefie aktywności.

Zaangażowanych w prace zastaliśmy m.in. Pana Mieczysława Grabowicza, który jest w radzie rodziców a ponadto jest sołtysem tej wsi i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim oraz uczniów i nauczycieli rakowickiej placówki.

Wprawdzie OSA powstaje na terenie ZSE-T i z pewnością będzie znakomicie służyć młodzieży uczącej się w rakowickiej szkole, niemniej otwarta i dostępna będzie również dla wszystkich mieszkańców.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here