Rajd samochodów zabytkowych dotarł do Gryfowa Śląskiego

1
2075

W piątkowe przedpołudnie na gryfowskim rynku mieszkańcy i turyści mieli możliwość podziwiania „muzeum na kółkach”.

 

 

Nowa forma prezentacji zabytkowych pojazdów, nazwana później “jeżdżącym muzeum”, czyli pokazywanie aut w trakcie długich rajdów – maratonów narodziła się w 1984 roku. Przez lata członkowie i sympatycy CAAR Polska przemierzyli tysiące kilometrów swoimi zabytkowymi autami.

„Klub zrzesza ludzi, którzy za cel postawili sobie wspólne zwiedzanie świata i dobra zabawę przy pomocy pojazdów – często starszych od swoich właścicieli. Z zasady na rajdach klubowych nie ma żadnych konkurencji, ani klasyfikacji. Rajdy polegają na zwiedzaniu różnych ciekawych miejsc, a główną ideą jest spotykanie się w gronie klubowiczów i prezentacja swoich pojazdów.” – wskazuje CAAR Polska.

 

 

Jak przyznają organizatorzy rajd jest imprezą o charakterze turystycznym. Dziś, to jest w piątek, 2 czerwca 2023 roku zabytkowe pojazdy mogliśmy podziwiać na gryfowskim rynku. Były wśród nich głównie stare Mercedesy, ale nie zabrakło także innych kultowych marek. Uczestnicy rajdy weekend spędzą w naszym regionie. Zabytkowe samochody będzie można zobaczyć w Lwówku Śląskim, Leśnej, czy Świeradowie- Zdroju.

Wydarzenie zabezpieczała Straż Miejska Gminy Gryfów Śląski.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here