Radosny Dzień Dziecka i Rodziny

0
1211

W sobotę, 3 czerwca 2023 roku odbył się niezapomniany festyn z okazji Dnia Dziecka, który przyciągnął dzieci, rodziców i opiekunów nie tylko z gminy Lwówek Śląski.

 

 

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, w którym celebrowana jest radość i beztroska dzieciństwa moment, w którym cały świat skupia swoją uwagę na najmłodszych. To także czas, kiedy dzieci mają możliwość cieszyć się swoją niewinnością, kreatywnością i radością oraz licznymi prezentami. Moc atrakcji dla najmłodszych zapewnili organizatorzy festynu z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny w Dłużcu. Organizacji wydarzenia podjęło się Koło Gospodyń Wiejskich „Bogata Chata” i Sołtys wsi Elżbieta Działa wraz z Radą Sołecką.

– Organizacja Dnia Dziecka była w założeniach jakie sobie postawiliśmy zakładając KGW – wspomina Pani Elżbieta Działa, która przyznaje, iż sam pomysł założenia Koła w Dłużcu narodził się już kilka dobrych lat temu, kiedy to pojawiła się możliwość zarejestrowania w ARIMR i starania się o różnego rodzaju fundusze. Inicjatywę spiąć udało w 2022 roku.

W lipcu ubiegłego roku wyszłam do mieszkańców Dłużca z inicjatywą aby założyć KGW. Początkowo chętnych było 10 osób, co już wystarczyło aby stworzyć komitet założycielski i działać. Formalności dopełniliśmy we wrześniu. Dziś nasze KGW ma 13 członków – 7 kobiet i 6 mężczyzn. Naszą inicjatywę wspiera natomiast bardzo wielu mieszkańców sołectwa. – dodaje współzałożycielka KGW „Bogata Chata” w Dłużcu.

 

 

Członkowie Koła przyznają, iż w swoich działaniach stawiają przede wszystkim na rozwój wsi w przestrzeni publicznej, rozwój przedsiębiorczości, integrację mieszkańców i poprawę wizerunku miejscowości, w której żyją.

Może zabrzmi to egoistycznie, ale robimy to dla siebie, naszych sąsiadów i dzieci. Przyjemnie się słyszy, kiedy starsi działając mówią: „Ja z Wami to kilkanaście lat młodszy się czuję”. Wspólne działania przynoszą nam satysfakcję, a rezultaty są dla nas motywacją do dalszej pracy. Wiemy, że wspólnie możemy wiele osiągnąć. – zauważa Pani Elżbieta Działa.

Organizatorzy sobotniego festynu w Dłużcu zadbali o różnorodne atrakcje dostosowane do wieku i zainteresowań. Podczas festynu nie zabrakło konkursów i gier. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się dmuchaniec, a także zabawy z animatorami i malowanie twarzy. Moc radości najmłodszym sprawili Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, którzy nie tylko opowiadali o służbie, ale także zabierali dzieci na krótkie przejażdżki radiowozem. W organizację wydarzenia zaangażowało się także Koło Łowickie Głuszec, które zaprezentowało sprzęt myśliwski, m.in. lornetki, noktowizory, …, a myśliwi opowiadali o tym, jak dbać o przyrodę i zwierzynę leśną. Nie zabrakło także poczęstunku, były ciasta, ciasteczka, popcorn i domowej roboty kompot. Na starszych natomiast czekał bigos po myśliwsku, zupa grzybową, różnego rodzaju pierogi, kiełbaski z grilla i jasne z pianką.

– Nasze Koło Łowieckie współpracuje z wieloma instytucjami w powiecie lwóweckim i chętnie bierzemy udział właśnie w takich wydarzeniach, jak to dziś tutaj w Dłużcu, gdzie możemy zaprezentować to, czym się zajmujemy. – wyjaśniał nam Krzysztof Kaczmarek Członek Zarządu Koła Łowieckiego Głuszec.

 

 

Uśmiechu, radości na twarzach dzieci w dniu dzisiejszym nie zabrakło, za co serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy się do tego przyczyniali.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu środków z Funduszu Sołeckiego a także przychylności członków Koła Łowieckiego “Głuszec”, druhów z OSP Chmielno, Browaru Lwówek, Stowarzyszenia „Po stronie mieszkańców” oraz zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich Sobocianki z Soboty i nieocenionej wręcz pomocy mieszkańców Sołectwa Dłużec.

– Wielu zaangażowanych i cudownych ludzi, na których zawsze można liczyć, którzy zawsze przyjdą z pomocą – podkreśla Pani Sołtys.

Zabawa dla dorosłych ma potrwać do późnych godzin nocnych. Dyskotekę pod chmurką poprowadzi Mariola Pałka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here