Radny zatrzymał pijanego kierowcę – WIDEO

3
2446

Damian Sawczak, radny miejski w Bolesławcu i manager Football Academy, udał się w pościg za pijanym kierowcą. Po obywatelskim zatrzymaniu wezwał policję. O sprawie poinformował portal Istotne.pl:

 

Radny wracał w piątek, 20 grudnia, z przedstawienia świątecznego w Teatrze Starym. Na scenie teatru prezentowały się przedszkolaki w jasełkach, w tym córeczka radnego. Kiedy rodzice i dzieci wychodziły z teatru, Damian Sawczak zauważył, że wyjeżdżające z parkingu auto rysuje inne auta, w tym i jego samochód. Kierowca uszkodził dwa auta i zaczął odjeżdżać.

Najpierw pod wpływem adrenaliny pobiegłem za tym autem, by wyjaśnić sprawę porysowanych samochodów – opowiada radny Damian Sawczak. – Sprawca, jak gdyby nigdy nic, odjeżdżał. Zacząłem za nim biec. Udało mi się dopaść go na światłach przy Szkole Muzycznej. Poprosiłem kierowcę z auta obok, by zajechał uciekającemu drogę. Starałem się z kierowcą-uciekinierem porozmawiać, ale niewyraźnie wypowiadał słowa. Stąd moje podejrzenie, potem potwierdzone przez policję, że był pod wpływem alkoholu. Razem z kierowcą, który zajechał mu drogę, odebraliśmy mu kluczyki – wyjaśnia Damian Sawczak.

Mężczyźni wezwali policję. Policjanci zjechali autem na parking Szkoły Muzycznej i wezwali rodzinę zatrzymanego kierowcy, by ktoś odebrał auto. Kierowcę zabrali na posterunek.

Damian Sawczak apeluje o odpowiedzialność podczas świąt. – To czas spotkań z rodziną i bliskimi, często częstujemy się alkoholem, dlatego tak ważne jest, by po spotkaniu, na którym się piło, nie wsiadać za kierownicę. Ważne jest, by wziąć odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę oraz za wszystkich, których możemy skrzywdzić, jadąc autem pod wpływem alkoholu – mówi radny.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here