Talerzami i słoikami rzucał w zaparkowane pojazdy.

0
1749

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o niszczenie czterech samochodów osobowych. Mężczyzna wyrzucał przez okno talerze, wazony, słoiki oraz inne wyposażenie swojego mieszkania. Przedmioty te lądowały na chodniku, drodze oraz na zaparkowanych tam pojazdach. W jednym z nich został wybita tylna szyba. Wartość uszkodzonego mienia oszacowano na kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

 

Do zdarzenia doszło w nocy, około godziny 23:00 w centrum Złotoryi. 58-letni mieszkaniec bloku wielorodzinnego, będąc w stanie nietrzeźwości wyrzucał z okien swojego mieszkania różne przedmioty. Były to między innymi wazony, talerze czy też słoiki. Przedmioty te lądowały na chodniku oraz na drodze. Część z nich trafiła w zaparkowane tam pojazdy. Zostały uszkodzone cztery auta. Większość miała wgniecenia powłoki lakierniczej i zbite reflektory. W jednym została stłuczona tylna szyba. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę niemal 4 tysięcy złotych. Na szczęście żaden z wyrzucanych przedmiotów nie trafił w osoby przechodzące w okolicach bloku.

Interweniujący policjanci zastali na miejscu świadków tego zdarzenia, jak i samego sprawcę. Po ustaleniu okoliczności podjęli decyzję o zatrzymaniu 58-latka. Był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wskazało 1,5 promila w jego wydychanym powietrzu. Na miejscu zabezpieczono ślady jak i wykonano oględziny zniszczonego mienia.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. szt. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here