Radni skarżą się na działalność Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych

56
699

To prawdopodobnie pierwsza tego typu skarga, którą w głosowaniu poparli wszyscy obecni na posiedzeniu radni.

 

Radni Rady Gminy i Miasta Lubomierz podczas wrześniowej sesji złożyli wniosek o wystosowanie do Starosty Lwóweckiego skargi na działalność Kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, w związku z nienależytym wykonywaniem przez niego obowiązków.

 

Lubomierscy radni w punktach wymieniają zaniedbania w utrzymywaniu dróg powiatowych na terenie ich gminy, w tym m.in. nienależytego utrzymania nowo wyremontowanych dróg, zarośniętych i niewidocznych znaków drogowych, nieusuwania piachu w odwodneiniach liniowych, ubytków na skraju jezdni, gałęzi wystających na jezdnię, czy nienależytego stanu chodnika przy ul. Majowej.

 

W uzasadnieniu skargi czytamy:
16 lipca 2019 roku do Urzędu Gminy i Miasta Lubomierz wpłynęło pismo od Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim, w którym informuje się, że „Pierwszą najważniejszą instytucją jakiej wnioski realizujemy jest Komenda Powiatowa Policji w szczególności Wydział Ruchu Drogowego, który posiada właściwe kompetencje do oceny zagrożenia ruchu drogowego”. Pragniemy nadmienić, że dzielnicowi Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim w okresie od maja do września wystosowali sześć wystąpień w treści których informowali Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim o złym stanie dróg powiatowych na terenie Gminy Lubomierz, braku właściwego oznakowania i miejscach niebezpiecznych.
Nadmienić należy również zauważalny fakt, że Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim swoje działania kieruje głównie na utrzymanie odcinka drogi wojewódzkiej DW 297, która przebiega przez teren powiatu lwóweckiego zaniedbując drogi powiatowe. – uzasadniają swoją skargę lubomierscy radni, którzy zwracają się z uprzejmą prośbą do Starosty o podjęcie stosownych kroków.

 

W związku z faktem, iż skarga jest na kierownika jednostki powiatowej, została ona przez władze Powiatu przekazana do rozpatrzenia przez Komisję Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu. Jak się dowiadujemy Przewodniczący Komisji posiedzenie zwołał na najbliższy poniedziałek, 18 listopada. Podczas posiedzenia radni zbadają zasadność skargi. Swoją decyzję wraz z uzasadnieniem przedstawią na najbliższym posiedzeniu Rady Powiatu.

pełna treść skargi

 

do tematu wrócimy

56 KOMENTARZE

 1. Dokładnie!
  Zacznijcie najpierw porządek na własnym podwórku!!!!
  I zajmijcie się pracą nie zaś skargami….
  Wszędzie szukacie WŁASNEGO INTERESU…pewnie któryś z WAS już szykuje plan jak przejąć “prace sprzątajace”

  • Jeżeli została Pani “odprawiona z kwitkiem ” zapraszam do Ratusza. Omówimy problem. Najlepiej konkretnie kiedy Pani wyatosowała pismo i o jaką drogę. Chyba że nie wystosowała Pani żadnego pisma tylko pisze tak ogólnie nie mając choćby podstawowego rozumowania, wtedy proszę nie przychodzić.

 2. Jakie to nasze… Polskie…małomiasteczkowe… Niby cały czas nic nie robią( czyt. próbują zrobić ) , a jak robią to i tak komuś to przeszkadza. Pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w poprawę naszej infrastruktury drogowej..gminnej, powiatowej,krajowej 🙂

 3. Naprawdę uważacie, że Radni popełnili błąd składając skargę? Waszym zdaniem lepiej skargę wycofać i pochwalić kierownika za drogi na terenie naszej gminy i przeprosić tak? Kim Wy jesteście? Piszecie w imieniu powiatu czy co?

 4. Re re kum kum-się ostro wkurzył.
  Dajcie spokój ze skargami,tylko trzeba się brac do roboty i naprawdę myśleć o rozwoju tej mega biednej gminy.
  Będzie praca(oczywiście nie tylko w turystyce),to będą podatki a jak ludzie wyjadą to nic nie będzie.
  I wtedy wszystko się zniszczy bo nie będzie za co oto dbać.
  A co do środków na różne dotacje to też ich nie ma np.studnie głębinowe.

 5. W Radoniowie na powiatowce niedawno ktos wpadł w dziurę i rozwalił opone podobnie dwie lub trzy osoby w Olesznej no i w Wojciechowie.Pewnie na wiosne zasypia pare diur tym kamyczkiem z lepikiem i wszyscy będą szczesliwi ze lakier uszkodzony.Nażekajcie dalej że ktos próbuje poprawic sytuację na naszych drogach!!!!

 6. Radni w pierwszej kolejności niech czynia starania o drogi gminne w sołectwach ,obecnie zero inwencji, ale po co ,radni do swoich posesji maja dojazd super, a tak wogóle czy własciwie jest rada gminy mieszkańcy maja watpliwości.

 7. Ci mieszkańcy, którzy mają takie wielkie wątpliwości,powinni w następnych wyborach wystartować do Rady Gminy i sami się wykazać,a nie siedzieć przed komputerami i pisać….. Widać za dużo czasu wolnego.Kazdy może wystartować,nikt nikomu nie broni….

 8. Żeby być Radnym trzeba mieć twardy tyłek na takich ja wy. Miejcie odwagę wystawić się na krytykę i czekam na wasze kandydatury w przyszłych wyborach. Zamiast krytykować i wytykać zacznijcie komentarz od swoich zasług dla gminy.

 9. Tak realnie myślicie że rzucacie se kłodę pod nogi pisząc skargi, nie można to innaczej załatwić po koleżeńsku, żebyście się pużniej nie żdziwili jak będą odrzucane wasze np. wnioski lub inne sprawy dla naszej Gminy i to jest wasze myślenie.

 10. WIDZĘ SPORĄ AKTYWNOŚC RADNYCH…
  SKORO JESTEŚCIE TACY NAJ…NAJ… TO POMÓŻCIE SWOIM WYBORCOM W RÓŻNEGO RODZAJU SPRAWACH… TO SA LUDZIE Z WASZYCH MIAST I WSI…
  CZY TO DROGI DOJAZDOWE DO POSESJI – DROGI GMINNE OCZYWIŚCIE,
  CZY TO POZYSKIWANIE DOFINANSOWAŃ I FUNDUSZY NA STUDNIE, SZAMBA, PIECE, DOCIEPLENIE DOMÓW POPRZEZ WYMIANĘ PIEC CO, STOLARKI OKIENNEJ CZY ZWYKŁĄ ELEWACJĘ….
  NIC CISZA JAK “MAKIEM ZASIAŁ” O COKOLWIEK KOGOS ZAPYTAŁEM TO ODSYŁAJĄ DO WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA, DLATEGO PYTAM PO CO WY TU JESTEŚCIE?
  ABY PISAĆ SKARGI ZAŻALENIA … TO JUZ CHYBA TYLKO DO PANA BOGA
  POZDRAWIAM

  • Jakim prawem chcesz otrzymać jakiekolwiek dofinansowanie z pieniędzy publicznych na docieplenie TWOJEGO domu czy wymianę stolarki okiennej albo naprawdę elewacji?! W głowie się pomieszało! Czas się obudzić z PRLowskiego snu. Dzis istnieje własność prywatna, a ludzie zarabiają pieniądze. Inwestują i utrzymują własne budynki. Gmina nie ma nic do Twojego domu choćby Ci się zawalił na komunistyczny łeb! Zarób i sobie zrób

 11. A sytuacja w rynku, zakaz wiazdu i parkowania, zero logiki ten rynek jest pusty i bez życia, dzieciaki latają z pilka po fontannie bez nadzoru, nikt nie pilnuje zaraz będzie to zdewastowane. A parkowanie od złotego rogu… Radnych nie dotyczy?

 12. Nie jestem Radną. Wiem, że najłatwiej jest zza komputera anonimowo krytykować, kiedy nikt nie musi podpisywać się z imienia i nazwiska.
  “Oczekujemy z niecierpliwością na Pani zasługi…” dlaczego nie spodziewałam się innej odpowiedzi.

 13. Wypisujecie te dyrdymały!!!o radzie i całej reszczie a życie zweryfikowało zasługi poprzedników i dlatego na następną kadencje zostali tylko Ci którzy cos zrobili!

 14. Śmiech na sali,a ja właśnie jestem jedynym z tych dzieci, o których ktoś napisał,a właściwie nas tak nazwał ☺️i wiecie co mam to serdecznie w …. to co piszecie, tutaj właśnie chodzi o prowokacje,a ja sobie siedzę wieczorami i mam się z czego pośmiać, zwłaszcza jak jest brzydka pogoda i humor nie taki

 15. Bardzo dobrze że rada interweniuje w sprawie majowe. Ale także powinna skupić się na nowym rynku i okolicy. Lampa koło sawczaku rozwalona nic… Na rynku już rozkoy były 3 razy-od września szybko, a co dzieje się popołudniami, gdzie straż itp….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here