Drzwi do … miasta?

8
1055
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Lwówek Śląski to bez wątpienia wyjątkowe miasto. Wieczorami na jego ulicach można natknąć się na pytona królewskiego, można też odwiedzić miejskie planty, przechodząc przez łazienkowe drzwi.

 

„Potrzebny, jak drzwi w lesie we Lwówku nabiera nowego sensu” – pisze do redakcji jeden z czytelników, który przesyła także zdjęcie wykonane w piątkowe późne popołudnie na lwóweckich plantach miejskich, w pobliżu Baszty Bramy Bolesławieckiej. Na tym widać, iż ktoś wpadł na pomysł, by „udekorować” planty starymi drzwiami łazienkowymi.

Warto wspomnieć, iż powiedzonko o lesie i drzwiach wcale nie jest bez sensu, a ma głębokie przesłanie. Jak możemy usłyszeć od leśników oznacza, iż odwiedzając las, powinniśmy zachować się tak, jak na gościa przystało – nie hałasować, nie płoszyć zwierząt, nie śmiecić, nie niszczyć, …

Być może autor artystycznej instalacji przy miejskich murach w Lwówku Śląskim też chciał przypomnieć mieszkańcom i turystom, że powinni zachowywać się tutaj, jak na gości przystało. Ale w naszym odczuciu zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest, iż po raz kolejny ktoś chciał się pozbyć śmieci i nie do końca wiedział, co z nimi zrobić.

8 KOMENTARZE

  1. To kwestia czasu jak znajdą pomysłodawcę przecież mamy monitoring w mieście. W miastach normalnych zawsze ktoś siedzi na podglądzie 24 h ale Lwówek jest wyjątkiem , nie stać nas zatrudnić 4 osób na to stanowisko i to są tego efekty .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here