Radna zrzekła się mandatu

1
1647

Komisarz wyborczy w Jeleniej Górze wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu radnej z powodu jej pisemnego zrzeczenia się mandatu. Dlaczego radna rezygnuje na początku kadencji?

 

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze wydał postanowienie w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnej Rady Powiatu Lubańskiego.

„Stwierdza się wygaśnięcie z dniem 20 maja 2024 r. mandatu radnej wybranej do Rady Powiatu Lubańskiego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA, z powodu pisemnego zrzeczenia się mandatu. Radną, której mandat wygasł jest Dorota Maria MAREK.” – wskazał w postanowieniu Komisarz Wyborczy.

Pani Dorota Marek w kwietniowych wyborach samorządowych do Rady Powiatu Lubańskiego zdobyła 456 głosów wyborców, z czego dwa głosy na terenie gminy Platerówka, 22 głosy na terenie gminy Leśna i 432 głosy na terenie gminy Świeradów- Zdrój, w której to jest Dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury, Aktywności i Promocji Gminy „STACJA KULTURY”.

W kurorcie od dawna mówi się, iż Pani Marek nie tylko zrzeka się mandatu radnej, ale również kończy karierę w Stacji Kultury. Ma ona objąć fotel zastępcy burmistrza Świeradowa- Zdroju. Nastąpi to najprawdopodobniej od 1 czerwca br.

Dorota Marek i Edyta Wilczacka (fot.: Stacja Kultury)

Na razie nie ma ostatecznych decyzji, co do przyszłości Stacji Kultury, tego czy pozostanie ona w niezmienionej formie z nowym dyrektorem, czy raczej zostanie ona formalnie zlikwidowana, a zadania przeniesione do urzędu.

1 KOMENTARZ

  1. W sumie lekko nieodpowiedzialne i nieładne działanie pani Marek: przekonywać, że jest odpowiednia osoba do reprezentowania społeczności w radzie powiatu a gdy zaświeci szansa na lepszą fuchę to się ‘wypiac’ na tych, którzy jej zaufali i oddali swój głos…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here