Dostali 4,5 miliona złotych na budowę deptaka

1
942
fot.: Burmistrz Świeradowa-Zdroju Roland Marciniak

W czwartej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły ubiegać się gminy uzdrowiskowe i posiadające status obszaru ochrony uzdrowiskowej.

 

Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować w tej edycji wynosiła maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji. W takiej sytuacji wymagany wkład własny gminy to zaledwie 2 proc.

Gminy mogły ubiegać się o dofinansowanie inwestycji z 37 obszarów, w tym m.in. na budowę lub modernizację infrastruktury drogowej, odnawialne źródła energii, cyfryzację usług publicznych i komunalnych, rewitalizację obszarów miejskich, budowę lub modernizację infrastruktury kulturalnej, turystycznej, sportowej czy edukacyjnej, rewitalizację obszarów lub budynków poprzemysłowych, budowę i organizację inkubatorów przedsiębiorczości, czy parków naukowo-technologicznych.

Nabór wniosków rozpoczął się 18 lutego 2022 r. i trwał do 11 marca 2022 r. Wśród 49 gmin dofinansowanie otrzymało 11 dolnośląskich gmin i dwie z naszego regionu.

Gmina Miejska Świeradów- Zdrój otrzymała 4.500.000 złotych na przebudowę ulic: Izerskiej, Sanatoryjnej, Spadzistej i Górzystej na deptak uzdrowiskowy. Z tych środków jak pisze w mediach społecznościowych burmistrz Marciniak powstaną nowe “salonowe” nawierzchnie dróg, nowe dekoracyjne oświetlenie uliczne, dwie fontanny, leżakownia, pergole, ławki, balustrady, rampy, przebudowa sieci wod-kan. Do tego nowa aranżacja terenów zielonych z otwarciem na Czarny Potok. Cała inwestycja ma opiewać na 5 mln złotych a brakujące środki mają pochodzić z budżetu miasta.

Środki z budżetu państwa otrzymało także Miasto Jelenia Góra. Kwota 5 mln zł ma pozwolić na dofinansowanie budowy palmiarni w Parku Zdrojowym w Jeleniej Górze – Cieplicach.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here