Quady dla policjantów

0
648

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski przekazał funkcjonariuszom z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kluczyki do 3 nowych quadów.

 

W ramach współpracy w ostatnich miesiącach policjanci otrzymali także między innymi walizki kryminalistyczne, zestawy fotograficzne, czy sprzęt wysokościowy. Łączna wartość dofinansowania na te zakupy to pół miliona złotych.

Nowe quady trafią do jednostek w Jeleniej Górze, Lubaniu i Kłodzku (będzie patrolować rejon Lądka – Zdroju). Głównym celem współdziałania Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Policji jest poprawa bezpieczeństwa publicznego w regionie.

– Od wielu lat współpracujemy z Dolnośląską Policją zarówno finansując zakup sprzętu niezbędnego do codziennej służby, jak i uczestnicząc w różnych programach informacyjnych i profilaktycznych. Najważniejsze jest to, że są to działania skuteczne i widać ich efekty. Prowadzimy je wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Dolnoślązaków – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Przez dekadę Zarząd Województwa Dolnośląskiego przekazał dla Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dofinansowania o łącznej wartości blisko 3,5 mln zł.

Dzięki tym środkom zrealizowano wiele ważnych projektów poprawiających bezpieczeństwo w regionie, m.in.:

  • doposażenie Policji w sprzęt do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sprzęt techniki kryminalistycznej – koszt 200.000zł, rok 2014;
  • zakup wyposażenia dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 200.000 zł, rok 2015;
  • zakup wyposażenia dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 150.000 zł, rok 2016;
  • dofinansowanie na zakup pojazdu dla Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu – koszt 200.000 zł, rok 2017;
  • dofinansowanie na zakup pojazdu typu furgon – koszt 80.000 zł, rok 2017;
  • dofinansowanie na zakup 2 quadów wraz z przyczepą, zakup 20 walizek demonstracyjnych – narkotykowych do prowadzenia zajęć dla rodziców uczniów dolnośląskich szkół oraz doposażenie Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji – koszt 200.000 zł, rok 2019;
  • dofinansowanie na zakup auta terenowego, skuterów oraz psów ratowniczych – koszt 400.000 zł, rok 2020;
  • dofinansowanie na zakup quadów, walizek kryminalistycznych i osmologicznych, zestawów fotograficznych, sprzętu wysokościowego oraz psów służbowych wraz z osprzętem – koszt 500.000 zł, rok 2021.

Współpraca z Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu to także różne działania w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczny Dolnoślązak”, w ramach którego powstały m.in. koncepcje programów profilaktycznych „Bezpieczny Senior” i „Bezpieczny Junior”. Ich celem jest kolejno uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze padają ofiarami przestępstw, a także edukowanie na temat konsekwencji i zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych.

Ponadto, w ramach wspólnych przedsięwzięć wielokrotnie odbywały się także liczne ćwiczenia oraz pokazy działań antyterrorystycznych.

-/UMWD/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here