Jaka pomoc jest potrzebna dla pogorzelców?

5
2435

W pożarze stracili większość dobytku. Dziś brakuje im podstawowych rzeczy. Mają jednak siebie i nie załamują rąk, tylko starają się patrzeć w przyszłość wierząc, iż z pomocą ludzi dobrej woli szybko wyjdą na prostą i zapomną o dramatycznych przeżyciach.

 

W poniedziałek 17.08.2020 r. kilkanaście minut przed godziną 23 strażacy otrzymali informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zbylutów. Po dojeździe na miejsce okazało się, iż płonie dach dużego budynku mieszkalnego. – Ta ogromna tragedia dotknęła naszego kolegę, druha OSP Zbylutów. – tłumaczy organizatorka akcji pomocy Pani Justyna Głuszuk – W wyniku pożaru spłonęła większa część pokrycia dachu oraz strop, natomiast znaczna część pomieszczeń użytkowych uległa zniszczeniu i zalaniu. Dlatego zwracamy się do ludzi o dobrych sercach o pomoc finansową na odbudowę zniszczonego domu naszego kolegi i jego rodziny. – dodaje Pani Justyna, która z góry dziękuje za każdą okazaną pomoc, za każdą złotówkę wpłaconą na pomoc pogorzelcom ze Zbylutowa.

Pogorzelcy potrzebują środków na szybka odbudowę zniszczeń. Z pokryciem dachu muszą zdążyć przed zimą. Wpłat na pomoc pogorzelcom można dokonywać na portalu siepomaga.pl

WPŁAĆ TERAZ

Pogorzelcy ze Zbylutowa potrzebują także najbardziej niezbędnych do życia rzeczy takich jak: kuchenka gazowa, meble, lodówka, pralka, łóżka (1 dla dorosłych i 1 dziecięce – chłopiec 5 lat), naczynia i garnki. Szczegółowych informacji o bieżących potrzebach można uzyskać pod numerem telefonu: 789 271 870.

5 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że tym razem nikomu nie przyjdzie do głowy, że najlepszą formą “pomocy” pogorzelcom jest zamknięcie następnej filii bibliotecznej i umieszczenie ich w takim “lokalu”.

    • Skrybo, pytasz o tę już nieczynną czy o którąś z pozostałych? A może wiesz coś, czego zwykły zjadacz chleba nie powinien wiedzieć? Zresztą nieważne. Sprawa ma dwa aspekty. Zamknięcie biblioteki to jeden. Organizacja “domu” zastępczego/tymczasowego w lokalu, który kompletnie nie nadaje się do mieszkania – to dopiero ciekawy pomysł. Chciałbyś dla siebie takiej “pomocy”?

  2. Czytelnik – Mam nadzieję ,że we wrześniu nasza biblioteka znów będzie czynna, tak obiecali włodarze Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Bo zamknąć ludziom jedyną instytucję kulturalną na wsi, gdzie z kilku wsi czytelnicy korzystali z tej placówki, a biblioteka od kilkudziesięciu lat prężnie działała………. to byłby skandal …….. Czekamy na otwarcie biblioteki naszą i Panią Jadzię…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here