Pudrowanie nieboszczki

3
323

Ironizując można by powiedzieć, iż obietnice samorządowców, którzy od lat zapewniają, że Kolej Doliny Bobru wkrótce zostanie poddana rewitalizacji są wcielane w życie. Niemniej jak na razie to tylko ironia. Rzeczywistość jest tu bardzo smutna.

W szczerym polu, na jednym z przejazdów kolejowych w miejscowości Nielestno koło Wlenia ustawiono nowe znaki. Piękne słupki i błyszczące tablice ostrzegawcze cieszą oko i informują o zbliżaniu się do przejazdu kolejowego. Szkopuł w tym, iż dopuszczona na tej linii prędkość wynosi równo ZERO. Ponadto matka natura już sama „przystosowała” przejazd – tak sam przejazd jak i spory odcinek w obie strony poza nim pokryła grubą warstwą ziemi, na której porosły wysokie trawy. Cieszą się żuczki i motylki i tylko te znaki pasują tu jak …

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który idealnie odzwierciedla smutną rzeczywistość

No cóż, zapewne zaraz usłyszymy, że Kolej Doliny Bobru wkrótce zostanie poddana rewitalizacji. Pytanie tylko, czy warto jeszcze inwestować w tego „trupa”? Do dziś próżno szukać rzetelnych badań dotyczących stałego zainteresowania lokalnej ludności codziennym dojazdem do Lwówka Śląskiego, czy do Jeleniej Góry pociągiem oraz rachunku ekonomicznego tej inwestycji. Tym bardziej, iż wiodący pomysł reaktywacji KDB mówi o niewielkiej prędkości, z jaką będą poruszały się szynobusy.

Z ekonomicznego punktu widzenia dalsze istnienie i funkcjonowanie Kolei Doliny Bobru nie ma najmniejszego sensu. Jej rolę dawno przejął transport samochodowy. Pozostała po nieboszczycy infrastruktura, w części jest rozkradana, a w większości niszczeje – zauważa Pan Andrzej Jaśkiewicz – Zaklęcia lokalnych władz na niewiele się zdają. KDB trwa w zawieszeniu pomiędzy likwidacją, która pomału dokonuje się sama, a forsowaną przez polityków próbą jej reaktywacji, której jedynym widocznym skutkiem są ustawione w polu znaki. – dodaje redaktor naczelny portalu Wleninfo.pl.

Warto tu przypomnieć, iż zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o popadającym w ruinę uroczym dworcu kolejowym Pilchowice Zapora.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here