PSZOK za murami obronnymi?

13
1163

Mieszkańcy Lwówka Śląskiego ze zdziwieniem patrzą na to, co się dzieje za murami obronnymi. Niczym w średniowieczu jacyś „mieszczanie” składują tam śmieci.

 

Czy to punkt selektywnej zbiórki odpadów? Czy ułańska fantazja? Tak czy inaczej śmieci leżą przy i na chodniku oraz zaśmiecają planty. Widok rzeczywiście daje dużo do myślenia. I mimo, że taki stan rzeczy ma miejsce co najmniej od kilku dni, to nikt z odpowiedzialnych za utrzymanie czystości i porządku w gminie tym się zajmuje, a przynajmniej nie robi tego skutecznie. Śmieci leżą i czekają …

Czytelnicy w rozmowie z nami zwracają uwagę, iż w mieście, które aspiruje do miana turystycznej perełki Dolnego Śląska przydałaby się chociaż jedna kompetentna osoba, która miałaby zmysł estetyki i potrafiłaby skutecznie reagować na takie sytuacje. Wyłapywać je i eliminować. Niestety, jak na razie trudno nie odnieść wrażenia, iż promocja i estetyka w stolicy powiatu mocno kuleje i konia z rzędem temu, kto przyzna dlaczego?

-/zdjęcia nadesłane przez czytelników/-

13 KOMENTARZE

 1. Pewnie trwają dyskusje na szczeblu „kasztelan-rycerz” co tu zrobić i kto ma podstawić wóz i jakiego konia ze stajni wyprowadzić.
  A tak na prawdę to co robi straż miejska że nie może lub nie jest w stanie w centrum miasta dopilnować porządku ? Może trzeba kupić nowsze auto albo zamienić na zwierze np. osła muła ?

 2. Z pszokami jest problem!!!!
  W Gryfowie w tamtym roku można było zostawić wszystko, w tym roku tylko można usłyszeć…. Tego nie, tamtego nie!
  Za śmieci płacę nie mało a każe nam się w pszoku jechać na Wieżę i oddać śmieci ODPŁATNIE. Czy na tym to wszystko ma polegać…..?!

 3. Śmieci te na pewno podrzucił im w nocy (w kwietniu) ktoś z Mojesza, Rakowic lub Radłówki.
  Przepraszam i pozdrawiam mieszkańców tych miejscowości!

 4. Byłem świadkiem, kilka razy przywoziłem odpady i cały czas jest w Pszoku tylko jedna Pani ,tak jakby nikt więcej nie pracował.
  Chciałbym Pani podziękować za uczynność i zaangażowanie.
  Jest Pani bardzo dobrą i pomocną osobą.

 5. Do anonimów…
  To nie oto chodzi czy szanownej obsłudze ” chce się coś przyjąć ” , nad nimi też jest ktoś wyżej i poprostu nie mogą przyjmować wszystkiego, a wy zielone cebulaki itak tego nie zrozumiecie .
  Ludzie zagłębcie się w temat ,a nie później wąty w komentarzach z anonima …. 🙂

 6. PSZOK we Lwówku jest wzorowy. Pani tam pracująca musi mieć anielską cierpliwość, bo musi tłumaczyć najmądrzejszym na świecie, jak sortować odpady. A śmieci na ulicy to przecież nie jest jej odpowiedzialność.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here