32- latek odpowie za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem

0
1402
radiowóz patrol policji

Policjanci z gryfowskiego komisariatu nie poprzestają w działaniach na rzecz zapobiegania przestępczości narkotykowej. W ostatnim czasie zatrzymali 32-latka, który kierował osobowym oplem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna odpowie także za posiadanie marihuany i amfetaminy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 

 

 

29 listopada 2022 roku około godziny 16:00 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim podczas patrolu w miejscowości Orłowice zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Opel i podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej. Nerwowe zachowanie 32-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podczas legitymowania wzbudziło czujność funkcjonariuszy.

Kiedy poddali kierującego badaniu na obecność narkotyków, okazało się, że był pod ich wpływem. Ponadto podczas czynności przeszukania zarówno przy mężczyźnie, jak również w miejscu jego zamieszkania, funkcjonariusze ujawnili środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy.

32-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Pierwsze z przestępstw zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a kolejne do lat 2.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here