Przestępcy już pod kluczem

0
122

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała w ostatnim czasie trzy wnioski o tymczasowe aresztowanie sprawców różnych przestępstw, do jakich dochodziło na terenie Jeleniej Góry i okolic. Wszystkie wnioski zostały uwzględnione przez Sąd.

29 marca 2019 roku skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie 29-letniego Grzegorza G. Mężczyźnie zarzucono, że doprowadził do poddania się innej czynności seksualnej oraz podjął próbę odbycia stosunku płciowego z małoletnią poniżej lat 15. Dziewczynka liczyła zaledwie dwa lata. Mężczyzna wykorzystał fakt, że dziecko spało. Zabezpieczono między innymi telefon komórkowy, przy pomocy którego Grzegorz G. utrwalał podejmowane czynności seksualne. Dodatkowo ustalono, że w lutym 2019 roku mężczyzna przywiózł na teren Polski substancję psychotropową w postaci tabletek ekstazy. Sprawca nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 3 lata, do 15 lat.

Areszt tymczasowy został także zastosowany wobec Marka L. Mężczyzna groził dwóm osobom pobiciem oraz pozbawieniem życia. Dodatkowo miał on uporczywie nękać kolejną pokrzywdzoną poprzez robienie zdjęć bez jej zgody i wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.

Do przestępstw doszło na terenie Jeleniej Góry w marcu 2019 roku. Ofiary to pracownicy sklepów i punktów usługowych. Nie były one w żaden sposób związane ze sprawcą. Marek L. generował sytuacje konfliktowe, a następnie groził i wyzywał pokrzywdzonych. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Z uwagi na obawę, że ponownie popełni on przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu oraz brak stałego miejsca zamieszkania, 45-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat.

Kolejnym aresztowanym jest Eugeniusz B. Mieszkaniec Szklarskiej Poręby kilkakrotnie wdzierał się do jednego z gabinetów lekarskich i groził pracującej tam lekarce pozbawieniem życia i zdrowia. Zdarzenia miały miejsce w marcu 2019 roku w Szklarskiej Porębie. 54-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzut gróźb karalnych. Nie przyznał się on do jego popełnienia. Na wniosek Prokuratury Sąd zadecydował o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym, wskazując między innymi na obawę, że podejrzany może popełnić ponownie przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do dwóch lat.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here