Spłonął garaż wraz z całą zawartością

1
2455
zdjęcia nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Kłęby czarnego dymu spowiły okolicę. Ogień widać było z daleka. To efekt pożaru garażu oraz zgromadzonych w nim materiałów.

 

Do pożaru doszło w piątkowe popołudnie przed godziną 13. na jednej z posesji przy ul. Sudeckiej w Czerniawie- Zdroju. Najprawdopodobniej jako pierwszy zaczął palić się styropian zgromadzony w garażu. Szybko ogniem zajęło się drewno ułożone w bezpośrednim sąsiedztwie.

Jak podaje portal eLuban.pl gdy na miejsce dotarli druhowie OSP Świeradów-Zdrój zastali płonący garaż i zgromadzone przy nim drewno. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że garaż przylegał do budynku mieszkalnego. Strażacy najpierw skupili się na obronie budynku mieszkalnego, dzięki temu pożar nie rozprzestrzenił się i po chwili udało się opanować pożar garażu, a w końcu go ugasić. W tej chwil wciąż trwa akcja dogaszania pogorzeliska. Na miejscu pracują JRG PSP Lubań, OSP Świeradów-Zdrój, OSP Czerniawa, OSP Świecie i OSP Leśna.

1 KOMENTARZ

  1. Garaż to zaczął się palić jako ostatni, pierwsze paliło się składowane drzewo, a na końcu garaż w którym składowany był styropian i różnego rodzaju śmieci

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here