4 bezdomnych z gminy Lwówek Śląski trafiło do schroniska

3
1613
zdjęcie poglądowe (pixabay)

Mieszkańcy gminy Lwówek Śląski nie są obojętni na krzywdę. Widząc bezdomnego, który zamieszkuje pustostan powiadomili straż miejską.

 

 

Zima to trudny czas dla osób bezdomnych. Te niechętnie korzystają ze schronisk. Częściej pomieszkują w pustostanach, czy szałasach, bądź po prostu na przystankach. Ujemne temperatury szybko mogą doprowadzić do wychłodzenia organizmu i śmierci, dlatego tak ważne jest, żebyśmy widząc osoby bezdomne informowali policję.

Do kolejnej interwencji w regionie doszło 18 stycznia. Mieszkańcy Chmielna i Skorzynic widząc zamieszkującego w jednym z pustostanów w Skorzynicach bezdomnego mężczyzny powiadomili straż miejską.

Po dotarciu patrolu na miejsce okazało się, że to mężczyzna przed trudnymi warunkami atmosferycznymi schronienie znalazł w ruinie, która nie chroniło go nawet od wiatru.

 

 

„Mieszkańcy Chmielna i Skorzynic w miarę swoich możliwości starali się pomagać mężczyźnie, który przemieszczał się po terenie tych sołectw. Przeprowadzono z nim rozmowę, w której proponowano pomoc w postaci możliwości umieszczenia w schronisku dla osób bezdomnych jak również o możliwości zgłoszenia się w tym celu do M.G.O.P.S w Lwówku Śląskim. Poinformowano o zbliżającym się ochłodzeniu i powrocie zimy, tym samym zagrożeniem utraty zdrowia i życia. Mężczyzna początkowo odmawiał przyjęcia pomocy, ponieważ wstydził się jak wyjaśnił prosić o jakąkolwiek pomoc, bo nigdy tego nie robił. Następnego dnia dotarł do Lwówka Śląskiego i zgłosił się do M.G.O.P.S.” – wyjaśniają strażnicy miejscy, którzy dodają i po spełnieniu warunków formalnych pozwoliło tego samego dnia tj. 19.01.2023 przewieść bezdomnego do schroniska w Leśnej.

W okresie od grudnia 2022 do 23 stycznia 2023 SM do schroniska 4 osoby bezdomne.

Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego 112 lub do najbliższej jednostki policji.

3 KOMENTARZE

  1. Gdyby istniał ‘ Wehikuł czasu’ Ludzie wstaliby ze styropianu i zapomnieliby o co walczą i za co śpią na tym styropianie!Kolejne 40-lat zmarnowane! A może taka ‘karma”!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here