Demolowali kosze w parku. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

12
227

W dniu 17 października 2019 r. około godziny 20:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał anonimowy telefon, iż w jednym z parków w Lwówku Śląskim dwóch młodych mężczyzn bez przyczyny kopie i niszczy ławki i kosze na śmieci.

Na miejsce zdarzenia pilnie udali się, pełniący w pobliżu służbę dzielnicowi. Na miejscu w parku udało się namierzyć i zatrzymać dwóch chłopaków którzy kopali kosz na śmieci, aż ten który wyskoczył z zaczepu. Sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki policji. Jak się okazało obaj mieszkają w Lwówku Śląski, są nieletni i mają po 15 lat.

Nieletni zostali przekazani rodzicom, a ich postępowanie zostanie wyjaśnione przez Sąd Rodzinny gdzie zostanie skierowana informacja o ich zachowaniu.

Dziękujemy anonimowemu mieszkańcowi za zareagowanie i jednocześnie apelujemy do Wszystkich obywateli. Widzisz akt wandalizmu, przestępstwo, wykroczenie – reaguj, zadzwoń przynajmniej na telefon 112 i poinformuj że coś niepokojącego się dzieje w Twojej okolicy. Nie reagując na takie rzeczy jednocześnie akceptujemy w swojej okolicy wandalizm, przemoc, kradzieże, sprzedaż narkotyków, agresję i brawurę na drodze zgodnie z maksymą „Nie reagujesz – akceptujesz !”

asp.szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śl.

12 KOMENTARZE

    • Podatniku DLW a policz ile będzie kosztować założenie monitoringu oraz dodatkowy etat, albo dwa, bo kto ma to obsługiwać 24 godziny na dobę? Nie pisz że Straż Miejska bo jest ich tylko trójka. Razem 100 tys? Teraz policz kosze kilka razy zniszczone w roku. Stać nas na to? Bo jak park to i aleje, to stadion, skwery i tak bez końca…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here