Próba oszustwa na policjanta w Lwówku Śląskim

1
1559

Policjanci apelują o czujność i ostrożność. Oszuści dzwonią na numery stacjonarne i próbują wyłudzić pieniądze. Na swoje ofiary najczęściej wybierają starsze osoby. Nie daj się oszukać i pamiętaj, że policjanci nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Nie proszą o pomoc i udział w akcji policyjnej w celu złapania przestępców. Jeżeli odbierzesz taki telefon, rozłącz się z rozmówcą. Poinformuj kogoś z rodziny i dyżurnego najbliższej jednostki policji.

W piątek oficer dyżurny lwóweckiej komendy przyjął zgłoszenie od syna mieszkanki Lwówka Śląskiego o próbie oszukania i wyłudzenia oszczędności. Przestępca, który dzwonił na numer stacjonarny podał się za policjanta, informując, że syn miał wypadek. Dzięki stanowczej postawie kobiety i szybkiej weryfikacji informacji do oszustwa nie doszło.  W związku z tym apelujemy o ostrożność i czujność. Nie wierz w historie podawane poprzez oszustów.

 

Pamiętaj:

  • Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie żadnych pieniędzy.
  • Policjanci nigdy nie proszą o zostawianie pieniędzy w umówionych miejscach.
  • Policjanci nigdy nie mówią o prowadzonych przez siebie akcji, a tym bardziej nie proszą o udział w takich działaniach inne osoby.

Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji  i wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Oszuści są bezwzględni – umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji i wykorzystać starsze osoby. Zmanipulowani seniorzy biorą nawet kredyt w banku, aby pieniądze przekazać przestępcom.

Nie daj się oszukać! Nie bądź kolejną ofiarą oszusta!

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców  i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.

 

ierż. Olga ŁukaszewiczK, PP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here