Będzie remont drogi w Pilchowicach

9
332

Po naszej interwencji zarządca drogi wyjaśnia, iż nie miał świadomości, że jej stan jest tak zły i zapewnia, że niezwłoczne podejmie działania, w celu naprawy nawierzchni.

Chodzi o krótki odcinek drogi od korony zapory wodnej w Pilchowicach w kierunku Pokrzywnika, która jest w fatalnym stanie. Droga jest sporadycznie uczęszczana, głównie przez mieszkańców przystani i ich gości, ale także przez wędkarzy, grzybiarzy oraz – szczególnie w sezonie – liczną grupę turystów. Droga jest we władaniu Zarządu Dróg Powiatowych, co potwierdza nam Kierownik ZDP w Lwówku Śląskim Pan Marek Makowski:


Odcinek drogi, nawierzchni gruntowej znajdujący się za Zaporą Pilchowicką jest częścią drogi powiatowej 2510D Pilchowice – Zapora – Pasiecznik. Całkowita długość tej drogi wynosi 9,678 km. Od Zapory przez las do nowej nawierzchni w kierunku Pokrzywnika ( 910m) posiada nawierzchnię nieutwardzoną tłuczniową i gruntową w złym stanie.

Nie podejmowaliśmy wcześniej remontowania tej drogi z uwagi na małe znaczenie komunikacyjne oraz zaplanowaną na 2023 rok przebudowę. W ciągu doby przejeżdża tą drogą zaledwie kilka pojazdów. Nie mieliśmy świadomości, że znajdująca się za Zaporą przystań jest coraz popularniejszym miejscem.

Ten odcinek jesteśmy w stanie wyremontować własnymi siłami jeszcze w tym roku. Możemy to zrobić w grudniu, o ile nie nadejdzie zima z mrozem i opadami śniegu. – zapewnia Pan Marek Makowski.

Bardzo cieszy, że Zarząd Dróg Powiatowych z takim zaangażowaniem podchodzi do problemu. Remont tego niewielkiego odcinka drogi nie wymaga wielkich nakładów a z pewnością ułatwi życie tak mieszkańcom jak i turystom.

9 KOMENTARZE

  1. Droga w Pilchowicach prowadząca pod elektrownie jest w tak samo tragicznym stanie, a mieszka tam kilka rodzin, sporo osób dojeżdża do pracy i nie wspomnę o licznych turystach, których nie tylko widok i okolica przyciąga ale także pobliska agroturystyka. Zaniedbanie dojazdu do tak malowniczego zakątka to powód do wstydu, a wstydzić się powinny osoby, które za to odpowiadają. Miejsce piękne, a sprawia wrażenie zapomnianego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here