Prefabrykowane modułowe obiekty z betonu

0
2554
Ściany zewnętrzne w Systemie GOLDBECK

Wznoszenie obiektów z betonowych elementów prefabrykowanych pozwala na precyzyjną kontrolę. Wytwarzanych elementów oraz usprawnia budowę i uniezależnia prace od warunków pogodowych. W tej technologii wznoszonych jest wiele obiektów przemysłowych. Obecnie firma GOLDBECK Comfort dostarcza np. betonowe prefabrykaty na budowę fabryki amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych Tesla, która powstaje pod Berlinem. Coraz częściej betonowe prefabrykaty stosowane są również w budownictwie mieszkaniowym. Odpowiadając na potrzeby rynku, firma GOLDBECK opracowała System GOLDBECK do wznoszenia prefabrykowanych budynków mieszkalnych. Umożliwia on dość dużą swobodę kształtowania obiektów, a dzięki unifikacji gwarantuje niewielkie koszty realizacji. W tym systemie budynki mają poprzeczny układ ścian nośnych o grubości 21 cm (duży plus to dobra akustyka w budynku). Ściany zewnętrzne o grubości 14 cm mają wmontowaną stolarkę okienną. Klatki schodowe oraz szyby wind są stypizowane. Wszystkie elementy charakteryzuje bardzo dobra jakość wykończenia.

Ściany zewnętrzne w Systemie GOLDBECK:

Ważnym elementem systemu są prefabrykowane łazienki. Warto podkreślić, że budownictwo socjalne w Niemczech zakłada pełne wykończenie tych pomieszczeń i tak są wykonywane przez firmę GOLDBECK Comfort. Prefabrykowane kompletnie wykończone łazienki pozwala ją w znacznym stopniu ograniczyć prace na budowie. Za projektowaliśmy 3 wersje łazienek dostosowane do różnej wielkości mieszkań. W przypadku każdego typu przewidzieliśmy kilka wariantów wykończenia.

Kompletnie wykończone łazienki, z odpowiednim zabezpieczeniem na czas transportu, są „wkładane” do budynku przed zamontowaniem stropu i „rozpakowywane” dopiero w fazie wykończania obiektu. Warto podkreślić, że od paru lat wykonujemy surowe „skorupy” łazienek dla duńskiej firmy. Są one później przez nią wykończone i dostarczane na budowę hoteli i akademików na terenie Skandynawii.

Kompletnie wykończone prefabrykowane łazienki do budynków mieszkalnych to pomysł firmy GOLDBECK na kolejne lata. Od września br. wykonujemy dziennie 2 łazienki, od stycznia 2021 r. będzie ich 6, a w 2022 r. planujemy nawet do 10 sztuk.

Opracowanie własnego systemu wznoszenia budynku z betonowych prefabrykatów to prawie 2 lata badań i poszukiwania rozwiązań przez kilkuosobowy zespół. Pierwsze realizacje potwierdzają, że system sprawdza się w praktyce. Obecnie gotowe moduły łazienkowe oraz prefabrykowane elementy ścian dostarczamy na budowę obiektu mieszkalnego Berlin -Rauchstraße (RG Nordost), o łącznej powierzchni mieszkalnej 4500 m2. System GOLDBECK będzie też wykorzystywany na budowie: Harthof w Monachium, gdzie powstanie 198 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 11 tys. m2; DIBAG w Berlinie z 222 mieszkaniami o łącznej powierzchni ok. 13 tys. m2 oraz Telemedia Wetter w Hessen z 22 mieszkaniami (powierzchnia mieszkal na 1200 m2).

GOLDBECK COMFORT posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: jeden w Rakowicach Małych k/Lwówka Śl. oraz drugi w Toruniu.

Zainteresowane osoby współpracą zachęcamy do kontaktu: tel. 75 784 03 00 oraz odwiedzenia naszej strony https://comfortsa.pl/ oraz profilu na fb: https://www.facebook.com/Goldbeck-Comfort-469554663550824

-/ GOLDBECK COMFORT Sp. z o.o. /-