Pracowita Wigilia strażaków

7
2330
fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

Kiedy większość z nas pochłonięta była ostatnimi przygotowaniami do Wigilii, Oni zostawiali domowe obowiązki, by nieść pomoc innym.

 

 

Niemal każdego dnia druhowie z ochotniczych straży pożarnych w powiecie lwóweckim otrzymują zgłoszenia od ludzi potrzebujących pomocy. Pożary, wypadki drogowe, powalone drzewa, zalane posesje, … I za każdym razem bez względu na to, czy jest to dzień, noc, święto, czy zwykły dzień roboczy ubierają mundury i ruszają do akcji.

Tylko w dniu wczorajszym, w Wigilijne popołudnie i wieczór takich akcji było kilka.

Przed godziną 14. na drodze krajowej nr. 30 w Radoniowie doszło do zdarzenia drogowego. Jak już informowaliśmy kierujący vanem na tzw. feralnym zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i ten wypadł z drogi i dachował. Na miejsce natychmiast zadysponowani zostali druhowie z OSP KSRG Lubomierz.

Po godzinie 16. do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112 od mężczyzny z Gryfowa Śląskiego, który na ogrodzonym terenie jednej z tamtejszych firm usłyszał dochodzące ze studzienki skomlenie psa, który najprawdopodobniej tam wpadł.Na miejsce zadysponowano druhów z OSP KSRG Gryfów Śląski.

Po uwolnieniu zwierzaka zabezpieczaliśmy otwór i zakończyliśmy działania. – tłumaczą strażacy.

fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

 

Tuż po godzinie 18. gryfowscy strażacy otrzymują kolejne zgłoszenie. Tym razem przez czyjąś nieostrożność doszło do pożaru kontenera na śmieci przy ulicy Wojska Polskiego.

fot.: OSP KSRG Gryfów Śląski

7 KOMENTARZE

  1. A dlaczego ta studzienka była odkryta? – gdzie się podziała pokrywa i na czyjej działce znajduje się
    studzienka? Dlaczego za czyjąś niefrasobliwość mają płacić podatnicy???

  2. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, oraz zbliżającego się Nowego 2023 Roku, wszystkim Strażakom Zawodowym i Ochotnikom dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności,
    jak najmniej niebezpiecznych akcji, oraz tyle powrotów ile wyjazdów. Szczęść Boże.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here