Pozycjonowanie w Kanadzie – czym się różni od pozycjonowania w Polsce?

0
125
fot. pixabay.com

Pozycjonowanie to jedna z najskuteczniejszych strategii marketingowych w XXI wieku i najskuteczniejsza metoda pozyskiwania klientów w Internecie. Wysoka pozycja w rankingu wyszukiwarki pozwala zdobyć przewagę nad konkurencją, dać o sobie znać i dotrzeć do użytkowników, którzy w jakiś sposób są zainteresowani ofertą firmy lub branżą. W przypadku Internetu granice praktycznie nie istnieją, dlatego pozycjonowanie to także doskonały sposób na dotarcie do klientów zagranicznych. Czym się różni SEO w Kanadzie od SEO w Polsce?

 

Pozycjonowanie strony za granicą – na czym polega?

Pozycjonowanie to zwiększenie widoczności w wyszukiwarce internetowej, a pozycjonowanie za granicą jest tym samym, tylko, że w zagranicznej wersji wyszukiwarki internetowej lub w innej wyszukiwarce, z której korzystają klienci docelowi. Zasady w obu przypadkach są takie same – dopasować stronę do czynników rankingowych, tak aby wyszukiwarka uznała ją za wartościową i chciała wyświetlać użytkownikom na jak najwyższej pozycji.

Widoczność w zagranicznej wyszukiwarce pozwala pozyskiwać klientów z innych krajów, a tym samym rozwijać firmę i zwiększać świadomość marki na rynku globalnym. Jest to jeden z najtańszych i najskuteczniejszych sposobów na docieranie do klientów zagranicznych. Jednak zdecydowanie nie jest to strategia dla każdego. Przede wszystkim należy przeanalizować sytuację na rynku, do którego kierowane mają być działania promocyjne. Niektóre produkty nie cieszą się popularnością w innych krajach, a nawet są nielegalne. Ekspansja na taki rynek nie skończy się powodzeniem, a firma niepotrzebnie przepali budżet na działania marketingowe. Oprócz tego warto zastanowić się, czy firma zyskała już silną pozycję na miejscu oraz, czy przeznaczenie środków na pozycjonowanie za granicą nie nadwyręży budżetu i nie doprowadzi do problemów.

SEO w Kanadzie a SEO w Polsce – różnice

Czy pozycjonowanie w każdym kraju wygląda inaczej, czy raczej proces ten niczym nie różni się w poszczególnych krajach? Odpowiedź brzmi: to zależy. Od czego? Przede wszystkim od tego, z jakiej wyszukiwarki korzystają użytkownicy w kraju, do którego firma chce dotrzeć ze swoim przekazem. Pozycjonowanie powinno uwzględniać wymagania najpopularniejszej wyszukiwarki, bo najprawdopodobniej tam będzie najwięcej klientów.

Jak to wygląda w Kanadzie? Pod kątem jakiej wyszukiwarki powinno odbywać się pozycjonowanie? Kanada – podobnie jak Polska – najczęściej korzysta z wyszukiwarki Google. Jeśli chcesz poszerzyć swoją bazę klientów o Kanadyjczyków, to właśnie do tej wyszukiwarki musisz dopasować swoją zagraniczną stronę. Jeśli oba kraje korzystają z Google, to SEO tak naprawdę nie będzie niczym się różniło – w oby przypadkach wymagania są takie same. Specjalista od pozycjonowania będzie musiał jedynie nakierować witrynę na kanadyjską wersję wyszukiwarki, czyli Google.ca.

Pozycjonowanie Kanada – wymagania Google

Jak zostało wspomniane, kanadyjska wersja Google ma takie same wymagania jak polska. Jednak pozycjonowanie mimo to będzie wyglądało nieco inaczej. Jeśli chcesz, aby wyszukiwarka dobrze zinterpretowała Twoje intencje dotyczące kierowania witryny do danego kraju, musisz używać odpowiedniego języka, a dokładniej – języka urzędowego kraju docelowego. W Kanadzie będzie to język angielski oraz francuski. Niestety nie wystarczy przetłumaczenie istniejącej już strony w języku polskim. Aby treści w serwisie spełniały swoje zadanie, podczas ich tworzenia trzeba uwzględnić różnice w sferze kulturowej i ekonomicznej, a także zwrócić uwagę na zachowania internautów. W każdym kraju użytkownicy w nieco inny sposób szukają informacji w sieci. Dlatego dosłowne tłumaczenie słów kluczowych również nie jest dobrym rozwiązaniem.

-/materiał partnera/-mm

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here