Poznaliśmy nazwisko czwartego kandydata do Senatu

8
1475
zdjęcie poglądowe (fot.: Senat RP)

Po Bezpartyjnych Samorządowcach i wspólnej liście opozycji, czyli Pakcie senackim nazwisko kandydata do Senatu w okręgu nr 1 ujawniła Konfederacja.

 

 

Okręg wyborczy nr 1 do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar powiatów bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego. Wybierany jest w nim 1 senator.

Obecnie naszym przedstawicielem w Senacie RP jest Pan Rafał Ślusarz z Prawa i Sprawiedliwości. Zasiadał w Senacie w VI, IX oraz obecnej, X kadencji. W tej kadencji występował na mównicy 64 razy. I choć PiS nie przedstawiło jeszcze oficjalnie swojego kandydata, który będzie się ubiegał o mandat w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na 15 października 2023 roku, to trudno tu przypuszczać, żeby to nie był właśnie Pan Ślusarz.

Drugim kandydatem, tym razem już oficjalnie ogłoszonym, jest wspólny kandydat opozycji, czyli Paktu Senackiego. Ten w naszym okręgu będzie reprezentował Waldemar Witkowski, przewodniczący Unii Pracy i wicewojewoda wielkopolski w latach 2001-2005.
W 2012 roku otrzymał on Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za niesienie pomocy osobom potrzebującym oraz działalność charytatywną. Jest prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu i wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Spółdzielczej.

 

 

Trzecim kandydatem jest Kamil Barczyk dyrektor Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, który startuje z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Jego start w wyborach do Senatu to polityczny debiut.

Czwartym z kandydatów do Senatu RP jest pochodzący z Lubania Piotr Socha. Jak podał portal lubanski.eu został on wystawiony przez Konfederację.

8 KOMENTARZE

   • Ani za PO, ani za PISem, ani za żadną z partii!! Wybory powinny być bezpartyjne, a okręgi jednomandatowe. Powinniśmy głosować na konkretnego człowieka z konkretnego regionu, który będzie nas reprezentował. Nie na listę, gdzie wchodzi kilka pierwszych pozycji z listy, a reszta jest dla picu.

    Teraz rozumiesz, zryty berecie?

    • Np. w Lubomierzu niby włodarz jest bezpartyjny a jest za PO i jak tu im ufać kręcą ludzi jak mogą,wilki w owczych skórach najgorsze co może być, tchórze ,sorry może nie wszyscy ale przykład mamy,takie są fakty Panie beret.

     • Dlatego powinniśmy głosować na człowieka, a nie na partię. A że mamy taką ordynację wyborczą, której partie nie chcą zmienić – to głosując na swojego człowieka dajesz głosy tym co są wyżej na liście od niego. Chory ukłąd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here