Pożegnanie z mundurem Komendanta insp. Jacka Bandyka

8
1150

Dziś, 25 lutego 2022 roku z policyjnym mundurem pożegnał się Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim. Po ponad 30 latach służby w policji insp. Jacek Bandyk odszedł na zasłużoną emeryturę. Podczas spotkania służbowego szef lwóweckich policjantów pożegnał się z policjantami i pracownikami Policji.

 

18 lutego 2022 roku odbyło się uroczyste pożegnanie funkcjonariuszy wchodzących w skład ścisłego kierownictwa Policji na Dolnym Śląsku, tym insp. Jacka Bandyka Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim.

Dzisiaj, tj. 25 lutego, w siedzibie lwóweckiej jednostki miało miejsce spotkanie służbowe, w którym uczestniczyli policjanci i pracownicy Policji. Z uwagi na ograniczenia związane z trwającym stanem pandemii spotkanie miało charakter kameralny, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Komendant Jacek Bandyk rozpoczął służbę w Policji w 1992 roku, gdzie przechodził wszystkie szczeble zawodowego awansu. Pierwsze kroki w naszej formacji stawiał w legnickich oddziałach prewencji, aby po kilku latach podjąć służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi. Tam pracował na stanowiskach wykonawczych komórki ruchu drogowego. Ciężka praca, stałe podnoszenie kwalifikacji zaowocowało awansem na stanowisko kierownika Referatu Ruchu Drogowego złotoryjskiej komendy. Kolejne lata, to kolejne wyzwania i kolejne osiągnięcia. W 2008 roku insp. Jacek Bandyk po raz kolejny awansował. Został Naczelnikiem Wydziału Prewencji w Bolesławcu. Również tutaj zaangażowanie i profesjonalizm zostały zauważone oraz docenione. Po 3 latach służby w Bolesławcu insp. Jacek Bandyk został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego w Zgorzelcu. Następnie w styczniu 2016 roku został mianowany na Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi, gdzie do 23 listopada 2020 roku sprawował nadzór nad pionem prewencji. Od tego czasu pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim do dzisiaj. Insp. Jacek Bandyk był wielokrotnie odznaczany m.in. Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant, Brązowym Medalem Za zasługi dla Obronności Kraju, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, czy Krzyżem Niepodległości.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

8 KOMENTARZE

    • Dwa lata pandemii a niektórzy dalej nie wiedzą, że istnieją testy na COVID-19. Na pewno byli przetestowani na świeżo. Istnieją ludzie odpowiedzialni w obliczu pandemii. Nie mierzcie wszystkich swoją miarą…

  1. Podziekowania to szacunek i kultura do służby i poświęcenia przez tyle lat na rzecz społeczeństwa, ale niestety nie wszyscy znają słowo dziękuję. Wychowanie to bezcenna wartość jak zostaje nam przekazana od najmłodszych lat.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here