Pożar w kurniku. Na miejscu strażacy

0
1190
zdjęcia: OSP KSRG Lubomierz

Po tym, jak strażacy odebrali zgłoszenie o dużym zadymieniu powstałym w pomieszczeniu gospodarczym na miejsce natychmiast skierowano zastępy strażaków.

 

 

W piątkowe przedpołudnie 29 marca do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o znacznym zadymieniu w jednym z pomieszczeń gospodarczych budynku w Popielówku. Zgłaszający nie byli w stanie wskazać dokładnie przyczyn takiego zadymienia.

Na miejsce natychmiast skierowano zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, druhów z OSP KSRG Lubomierz.

Z wstępnych informacji wynika, iż najprawdopodobniej w pomieszczeniu gospodarczym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Na miejscu pracują jeszcze strażacy, którzy m.in. ewakuowali z zadymionego pomieszczenia kurczęta.

Wyjechaliśmy w liczbie dwóch zastępów. Na miejscu zastaliśmy pełne zadymienie pomieszczenia gospodarczego. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji pożar nie rozprzestrzenił się na budynek mieszkalny. Jako strażacy cenimy każde życie, nawet najmniejsze. Udało się uratować 8 małych kurcząt. – wspominają po zakończeniu działań lubomierscy strażacy.


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here