Pożar części magazynowej sklepu Biedronka w Świerzawie

0
750
fot.: Zbigniew Mosoń Złotoryja 112

Jak informowaliśmy w niedzielne popołudnie około godziny 16:15 w Świerzawie doszło do pożaru części marketu sieci Biedronka.

 

Dziś o przebiegu zdarzenia i podejmowanych na miejscu działaniach pisze Złotoryja112:

Około godziny 16:15 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Złotoryi odebrał zgłoszenie o pożarze palet przy magazynie marketu Biedronka w Świerzawie.

Po przybyciu na miejsce pożaru pierwszych zastępów zabezpieczono teren działania, wstrzymano ruch drogowy, następnie przystąpiono do rozpoznania zagrożenia, gaszenia palet i makulatury znajdującej się bezpośrednio przy ścianie i wejściu do kotłowni budynku.

Przybyły na miejsce kierownik obiektu otworzył pomieszczenia dzięki czemu strażacy ręcznie wyłączyli instalację elektryczną. Następnie ratownicy ubrani w aparaty OUO przeszukali pomieszczenie wewnątrz obiektu w części zadymionej (stwierdzono brak osób poszkodowanych).

Po ugaszeniu pożaru za pomocą sprzętu hydraulicznego oraz burzącego otworzono drzwi do kotłowni na olej opałowy, w której stwierdzono brak zagrożenia.

Dalsze czynności polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska strażacy przy pomocy drabiny mechanicznej SD 37, drabiny przystawnej i słupkowej dostali się na dach obiektu i za pomocą przecinarek do betonu i stali wykonano dostęp do palących się elementów dachu. Pożar ugaszono. Na tym działania zakończono. – tłumaczą.

W działaniach gaśniczych udział brały: cztery zastępy JRG Złotoryja, dwa zastępy OSP Pielgrzymka, dwa zastępy OSP Prusice oraz po jednym zastępie z: OSP Rząśnik, OSP Wojcieszów, OSP Zagrodno, OSP Sokołowiec i oczywiście OSP Świerzawa. Dysponowane były także dwie jednostki z JRG Jelenia Góra, które z uwagi na opanowanie zagrożenia zostały zawrócone z drogi.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here