Powstała interaktywna mapa inwestycji

4
559

Dzięki tej mapie każdy może sprawdzić, jakie inwestycje w jego województwie, powiecie czy gminie zostały zrealizowane z funduszy budżetu państwa, funduszy celowych i europejskich z wyłączeniem przedsięwzięć finansowanych z Regionalnych Programów Operacyjnych.

Zapraszamy wszystkich, żeby zobaczyli inwestycje, jakie zostały przez nas zrealizowane – powiedział premier prezentując Interaktywną Mapę Inwestycji. To nowoczesne narzędzie, dzięki któremu każdy może sprawdzić, jakie działania na ich terenie zrealizowano z pieniędzy publicznych.

Stworzona przez Ministerstwo Cyfryzacji mapa powstała po to, by Polacy mogli sprawdzić, jakie działania na ich terenie zrealizowano z pieniędzy publicznych oraz jakie kwoty z budżetu państwa zostały przeznaczone na lokalne inwestycje. Zaprezentowane dane przedstawiają projekty realizowane po 16 listopada 2015 r.

Jednocześnie premier pokreślił, że Interaktywna Mapa Inwestycji jest dostępna na stronach internetowych i “każdy będzie mógł zobaczyć swoją gminę oraz to, co zostało w niej zrobione”.

Inwestycje finansowane przez rząd – mapa (kliknij tutaj)

Analizując mapę inwestycji na terenie naszego powiatu widać, iż gro jedna trzecia środków „inwestycyjnych” to świadczenia wychowawcze i dodatki wychowawcze. Kolejną istotną grupę stanowią projekty miękkie. Warto samemu zajrzeć na mapę i przeanalizować inwestycje w swojej gminie.

Poniżej wyciąg z mapy „Inwestycje finansowane przez rząd” na terenie powiatu lwóweckiego.

Download (PDF, 123KB)

 

Ministerstwo Cyfryzacji/ Premier/ red.

4 KOMENTARZE

  1. Czy piszący ten art. wie co to są inwestycje???? Myślę, że nie, bo pokazane są tylko zasiłki. Z tej tabeli wynika, że coraz więcej wypłacanych jest zasiłków. Zamiast tego powinny być pokazane zakłady pracy, gdzie ludzie znaleźli by zatrudnienie, a nie wyciągają rękę po gotowca, bo tak wygodnie. Dają, to trza brać, po co pracować!!! I my mamy się z tego cieszyć?????

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here