Powiat szykuje się do zimy

3
752

Jaka będzie nadchodząca zima? Będzie mroźna, będzie śnieżna? Tego nikt dziś nie wie, jednak to właśnie teraz, w szczycie wakacji władze Powiatu myślą już o zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.

 

Poznaliśmy właśnie kwoty za jakie firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg będą chciały podjąć się tego zadania.

 

Wczoraj poznaliśmy informację z otwarcia ofert w drugim już przetargu na zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie Powiatu Lwóweckiego w sezonie 2020/2021. Ten przetarg podzielony był na dwie części:

Część 1 – pn. „GRYFÓWŚLĄSKI”, obejmująca 33 kilometry dróg na terenie tej gminy i część 2 – pn. „LWÓWEK ŚLĄSKI” obejmująca 114 km na obszarze gminy Lwówek Śląski i częściowo gminy Wleń.

Zamówienie polega na odśnieżaniu oraz posypywaniu materiałami uszorstniającymi (mieszanką piaskowo-solną) wskazanych odcinków dróg, zgodnie z wykazem dróg. W przypadku gołoledzi – posypywanie na całej długości. Powstałe w wyniku intensywnych opadów śniegu zaspy śnieżne, których nie można usunąć sprzętem odśnieżnym podstawowym, usuwane i rozpychane będą przy użyciu ładowarki (koparko-ładowarki). Wykonawca zobowiązany będzie również do wykonania z powierzonych materiałów mieszanki piaskowo-solnej wykorzystywanej do realizacji przedmiotu zamówienia wraz z załadunkiem piaskarek. Utrzymanie zimowe odbywać się będzie zgodnie z „V standardem” oraz zasadami ZUD, określonymi przez Zamawiającego – czytamy w ogłoszeniu o zamówieniu.

Na każdą z części zamówienia wpłynęło po jednej ofercie. Pierwsza wyceniono na nieco ponad 103 tysiące złotych a druga na nieco ponad 217 tysięcy złotych.

 

Dwa tygodnie temu poznaliśmy oferty złożone na zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Mirsk. To zadanie wyceniono na nieco ponad 283 tysiące złotych.

 

W gestii zarządu dróg powiatowych pozostaje odśnieżanie dróg na terenie gminy Lubomierz oraz pozostałej części gminy Wleń.

3 KOMENTARZE

  1. Zanim zima zaistnieje Gmino przygotuj się na drugą fale pandemii, bliżej nam do drugiej fali Cowid 19 niż do zimy! Zima to pora roku i każdy ma ich za sobą mniej lub więcej! Jeśli chodzi o pandemie Gmino masz wyzwanie-szkoły szczególnie szkoły do zabezpieczenia!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here