Powiat lwówecki. Posypały się mandaty

0
2242

Ponad siedemdziesiąt procent ze skontrolowanych kierowców przekroczyło prędkość. Jeden o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci nie mieli litości.

 

Nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do panujących warunków to przyczyna średnio co piątego wypadku. W ubiegłym roku do Policji zgłoszono 20.936 wypadków drogowych mające miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu, na skutek których śmierć 1.893 osoby poniosły śmierć, a rannych zostało 24.125 osób (w tym ciężko 7.595). Do tego funkcjonariusze policji prowadzili czynności przy 365.991 kolizjach drogowych. To pokazuje skalę zdarzeń na naszych drogach i skutki, jakie niosą z sobą tego typu zdarzenia.

Jak wskazują policjanci jednym z głównych czynników prowadzących do tragicznych wypadków na drogach jest nadmierna prędkość. Aby temu przeciwdziałać mundurowi regularnie prowadzą działania mające na celu ostudzić emocje kierowców.

17 maja 2024 r. na terenie kraju została przeprowadzona akcja „Prędkość”, która miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez intensywne kontrole prędkości pojazdów. W działania włączyli się również lwóweccy policjanci.

– W trakcie akcji skontrolowano łącznie 39 pojazdów na terenie powiatu lwóweckiego. Policjanci ujawnili 28 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, co stanowi 72% wszystkich skontrolowanych pojazdów. – wspomina sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która dodaje, iż podczas akcji zatrzymano również 1 kierowcę, który przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Policja zapowiada, że w najbliższych miesiącach planowane są kolejne kontrole prędkości, a także kampanie informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości kierowców na temat konsekwencji łamania przepisów drogowych.

– Zachęcamy wszystkich kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Tylko wspólnie możemy poprawić bezpieczeństwo na drogach powiatu lwóweckiego. – apeluje policjantka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here