Powiat lwówecki na czerwono na covidowej mapie Polski

8
2021
zdjęcie poglądowe fot. DWOT

Francja, Włochy, Azory, Portugalia, Bułgaria, Tunezja oraz Cypr to lista państw, w których wróciły restrykcje związane ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19. Również w Polsce nie jest wesoło, resort zdrowia notuje gwałtowny wzrost zakażeń.

 

Adam Niedzielski, minister zdrowia w piątek 8 lipca 2022 roku poinformował na konferencji prasowej po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim i Radą ds. COVID-19, że przez ostatnie dwa tygodnie, z tygodnia na tydzień obserwuje się około 60- cio procentowy wzrost zakażeń koronawirusem. Minister podkreślił też, że jeśli liczba hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia nie przekroczy 5 tys. w skali całego kraju, nie będą podejmowane kroki restrykcyjne. Lekarze ostrzegają, że wraca pandemia. Szef resortu zdrowia zarekomendował też grupom ryzyka, osobom po 70. roku życia i osobom z upośledzoną odpornością, aby w przestrzeniach zamkniętych, przede wszystkim w sklepach i w transporcie publicznym znów nakładały maseczki oraz pamiętały o dystansie i dezynfekcji.

Na covidowej mapie resort zdrowia codziennie publikuje nowe dane. Z tych najnowszych, z dnia wczorajszego (13.07.22r.) wynika, iż w zakażenia ponownie odnotowywane są m.in. w powiecie lwóweckim. Wprawdzie jeszcze nie są to jakieś zawrotne liczby, ale te pokazują powrót pandemii i nakazują rozsądek w kontaktach.

Wczoraj w kraju odnotowano 1647 nowych przypadków zakażeń i 6 zgonów z powodu zakażenia koronawirusem.

W powicie bolesławieckim odnotowano 5 przypadków zakażenia, w tym trzy ponowne zakażenia wirusem Sars-CoV-2. W powiecie lubańskim takich testów z wynikiem pozytywnym było dwa, z czego jeden to ponowne zakażenie. Natomiast w powiecie lwóweckim na pięć wykonanych testów cztery dały wynik pozytywny, z czego wszystkie zakażenia to nowe przypadki.

Czy to oznacza, iż po wakacjach wrócimy do zdalnej nauki, maseczek i lockdownu?

8 KOMENTARZE

  1. Nie macie ważniejszych tematów? Czy w krajach, w których dostępność szczepionek jest mocno ograniczona, ludzie zaczęli masowo umierać? Pozwoli zaczyna to wyglądać tak, że im więcej osób jest zaszczepionych w poszczególnych krajach, tym więcej jest tam pozytywnych testów.

  2. Kończyć się będą wakacje, a zaczynać się będzie covidek 😉 Tak samo jak i w ubiegłym roku… wypoczęli ? No ! To teraz znowu pozamykamy i niech siedzą do następnego lata 😉

  3. Na jakiej podstawie opiera się oznaczenie powiatu lwóweckiego ‘na czerwono’? Cztery przypadki w całym powiecie to aż taka tragedia? Wiem, że ludzie chorują, ale wiem też, że nikomu tego nie zgłaszają. Jak podano w artykule wykonano 5 testów. Ale bicie na alarm na podstawie takich faktow jest nieuzasadnione! No chyba, że bawimy się we wróżenie z fusów

  4. Do bredzących antykowidowców, od niedawna jestem na emeryturze, nie szczepiłem się, ale starałem się w miar przestrzegać D.D.M., w marcu br. był pogrzeb w rodzinie i mnie trafił. Prawie 2 miesiące paskudnych zmagań, do dzisiaj z tego dobrzenie nie wylazłem, być może miałem pecha. Zaraza krąży. Życzę by nikt nie miał pecha.

    • Jak sam piszesz przestrzegałeś D.D.M. Długotrwałe noszenie maseczki powoduje niedotlenienie organizmu. Skutki niedotlenienia można wygooglać. Dezynfekcja to kontakt skury z wszelkimi chemikaliami do zabijania bakterii i oparami tej chemii. Najpierw niszczysz sobie zdrowie ddm, a później się dziwisz, że męczysz się 2 miesiące z powodu wirusa? Jedz zdrowo, żyj zdrowo, a wirusy zaczną Cię omijać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here