Powiat lwówecki: Mamy nowe przypadki zakażenia koronawirusem

27
8826

Do 6 wzrosła dziś ilość osób zakażonych koronawirusem na terenie powiatu lwóweckiego. Przypadki zachorowania są już potwierdzone w każdej z gmin naszego powiatu.

Wczoraj wieczorem Wojewoda poinformował, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 568 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego koronawirusem (stan na 09.04 godz. 18:00):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5073,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1387,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 258.

Z wczorajszego popołudniowego raportu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lwówku Śląskim wynika, iż, w powiecie lwóweckim sytuacja sanitarno-epidemiologicznej przedstawia się następująco:

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 4
1 – Gmina Gryfów Śląski
1 – Gmina Lwówek Śląski
2 – Gmina Mirsk

  • Liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19: 3
  • Liczba osób poddanych kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej: 18
  • Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju: 588

Sytuacja dot. osób poddanych kwarantannie po powrocie z zagranicy w poszczególnych gminach:
– Gmina Lwówek Śląski: 220
– Gmina Gryfów Śląski: 140
– Gmina Lubomierz: 100
– Gmina Mirsk: 82
– Gmina Wleń: 46

Dziś przed południem Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż mamy 167 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia w tym 60 przypadków z województwa dolnośląskiego. Łącznie w kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 5742. 175 osób zmarło.

Niepokojące dane napływają z terenu powiatu lwóweckiego, gdzie również wzrosła liczba osób zakażonych. Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 5, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 18 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę).

Z terenu powiatu lwóweckiego 3 osoby są hospitalizowane i oczekują na wyniki testu.

Na terenie powiatu lwóweckiego mamy kolejne potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19. Do wczoraj mieliśmy 4 osoby zakażone koronawirusem. Była to jedna osoba z gminy Lwówek Śląski, jedna z gminy Gryfów Śląski, i dwie z terenu gminy Mirsk. Dziś doszły dwie osoby – jedna z terenu gminy Wleń i jedna z terenu gminy Lubomierz.

Pozostańcie w domach, pamiętajmy, że izolacja i przestrzegania zasad higieny to bardzo ważne, podstawowe zasady, które możemy stosować. Chrońmy siebie i swoich bliskich – apeluje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lwówku Śląskim.

27 KOMENTARZE

  1. Alka to zadbaj o swoje i rodziny bezpieczeństwo. Przestrzegaj zasad. Zasad które cię uchronia , nie patrz na innych. Nie ciekaw się innymi, zajmij się sobą. W aptece, sklepie zachowaj odstęp siedź w domu, maska, rękawiczki o tym pamiętaj. Żebyś nie zachorowała i żebyś nie musiała być omijana przez osoby takie jak ty. Bądź czujna i ostrożnie.ha

  2. Są osoby, które będąc na kwarantannie jeżdżą do innych miejscowości po zakupy.Uważają, że ich tam nikt nie zna i nie zgłosi gdzie trzeba. I takich trzeba się wystrzegać, chyba powinno się zgłaszać na Policję.

  3. Maseczki, rękawiczki to są półśrodki, nie dają gwarancji ochrony. Potrzebne jest odpowiedzialne zachowanie ludzi. W piątek byłam w sklepie spożywczym w rynku, ciasnota, ludzie ocierali się o siebie, a panie z personelu chodziły między ludźmi. Nikt nie zachowywał 2 m odległości, uciekłam jak najprędzej, zdezynfekowałam wszystko co możliwe, byłam przerażona. I jak tu mówić “zadbaj o siebie”, wszyscy musimy zadbać, a nie myśleć, że innym to się przytrafi, a mnie nie.

  4. Ludie, opanujcie sie….w Polsce o ochronie prywatnosci chaba nikt nie slyszal. Dla wiadomosci….mieszkam w Niemczech, gdzie u mnie w regionie jest 6 razy wiecej zakazonych , jak w calej Polsce. Zdrowy rozsadek i mycie rak pomaga.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here