Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

2
2122
zdjęcie poglądowe fot. Policja

Podczas prowadzonych od kilku dni czynności operacyjnych przez policjantów z Leśnej i Lubania udało się zlikwidować plantacje konopi indyjskich na terenie gminy Leśna oraz zatrzymać osobę podejrzaną o uprawę marihuany. Kryminalni nie łączą tych dwóch zdarzeń ze sobą.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Leśnej oraz Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju zatrzymali 24- letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę marihuany. W miejscu zamieszkania oraz na terenie posesji mundurowi znaleźli 21 sadzonek z konopiami. Mężczyzna już usłyszał zarzut uprawy narkotyku za co grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 15 czerwca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu ustalili, iż na terenie gminy Leśna w terenie zalesionym uprawiane są krzewy konopi. Funkcjonariusze zabezpieczyli 22 krzewy. Przy każdym z krzewów znajdowały się wbite w ziemie bambusowe patyki.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Obecnie policjanci sprawdzają kto trudnił się uprawą oraz do jakich celów miała być wykorzystana. Z przeprowadzonej uprawy i wyhodowanych krzewów łącznie można by było uzyskać około kilograma gotowego już narkotyku. Należy podkreślić, że te dwa zdarzenia nie mają ze sobą żadnego związku.

Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi do 3, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Również za nielegalną uprawę konopi grozi do 3, natomiast, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość środków odurzających, nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

-/ asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodze, KPP Lubań /-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here