Poważny wypadek w Gryfowie Śląskim. Droga zablokowana. Potężne korki

8
6032
fot.: KP PSP Lwówek Śl.

W wyniku zderzenia Volkswagena z Peugeotem dwie osoby trafiły do szpitala. Na miejscu nadal prowadzone są czynności. Droga z Gryfowa w stronę Jeleniej Góry jest zablokowana. Tworzą się potężne korki.

 

 

Kilka minut przed godziną 11 służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Oldzańskiej w Gryfowie Śląskim. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażaków z OSP KSRG Gryfów Śląski, OSP KSRG w Uboczu i JRG PSP w Lwówku Śląskim a także patrole lwóweckiej policji oraz zespoły ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Z wstępnych informacji wynika, że kierujący Volkswagenem 60 letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się główną drogą Peugeotowi prowadzonemu przez 43- letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że 3 osoby są poszkodowane, nie mogą wydostać się z pojazdów. Po przebadaniu przez ZRM 2 osoby zostały zabrane do szpitala. – tłumaczą strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Lwówku Śląskim.

Droga w miejscu zdarzenia, na wysokości marketu Dino jest zablokowana. Policjanci nadal prowadzą tam czynności. W mieście utworzyły się już bardzo duże korki. Zalecamy, aby w miarę możliwości w najbliższych godzinach omijać to miejsce.


8 KOMENTARZE

  1. Na tym skrzyżowaniu powinny być światła to bardzo by usprawniło ruch i zarazem bezpieczeństwo, są tam oczywiście światła dla pieszych ale powinno się zmodernizować to skrzyżowanie bo ruch samochodowy jest w tym miejscu bardzo duży i ciężko wjechać na DK 30.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here