Potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie lubańskim

5
8338
Obywatelka Danii, która trafiła do bolesławieckiego szpitala urlop spędzała w powiecie lubańskim. O sprawie szerzej informuje portal eLuban.pl:
 
Nosicielem wirusa okazała się obywatelka Danii, która od 3 marca przez tydzień przebywała w hotelu na Zamku Czocha. W tej chwili powinniśmy zachować najwyższą ostrożność, bowiem kontakt z nią mogło mieć nawet 40 osób z naszego regionu. W tej chwili wszyscy zostali objęci kwarantanną.
 

Jest to osoba młoda, która przyjechała do Suchej z terenów, które nie były objęte koronawirusem. Do czasu wystąpienia objawów przebywała w zamku i stamtąd została przewieziona na oddział zakaźny w Bolesławcu. Do czasu wystąpienia objawów na pewno miała kontakt z obsługą zamku i organizatorami imprezy.

 

Mieszkańcy Leśnej informowali nas, że uczestnicy imprezy pojawiali się też w sklepach na terenie miasta. W związku z tym apele o ograniczenie kontaktów powinniśmy potraktować poważnie i szczególnie w tej chwili zachować ostrożność oraz ograniczyć kontakty do minimum.

 

Osoby starsze powinny ograniczyć przebywanie w dużych skupiskach ludzi. Apeluję o zachowanie zdrowego rozsądku i ograniczenie kontaktów do minimum. – mówi nam Honorata Stachowicz dyrektor PSSE w Lubaniu. – Osoby, które miały kontakt z pacjentką objęte są kwarantanną, dostały od nas wytyczne, mają przebywać w domach, do minimum ograniczyć kontakty i w ogóle nie wychodzić na zewnątrz. Objęci reżimem zostali zgłoszeni na policję i ta będzie prowadziła dozór czy obowiązek kwarantanny jest przestrzegany. Apeluję o przestrzeganie zasad higieny i wzmożenie tego nadzoru, czyli częste mycie rąk i kichanie w zgięty łokieć. Pamiętajmy też, aby się nawadniać i dobrze odżywiać.

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here